fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi genellikle vücudun başka bir bölgesinden alınan kıl köklerinin sakal bölgesine ekilmesiyle gerçekleştiriliyor. Sakal ekimi sırasında kullanılacak kıl kökleri genellikle ense bölgesinden alınmaktadır.

Sakal ekimi sırasında ekilen kıl kökleri kişinin sakal yapısına uygun olarak aynı açılarda ekilmektedir. Ekim açısı doğal bir görünüm için önemlidir.

Donör bölgeden alınacak kökler özellikle tekli kıl köklere sahip olmalıdır. Enseden alınan kökler tekli olarak ayrılmaktadır. Doğal görünümde sakal bölgesinde tek kıl kökleri bulunmaktadır. Sakal ekimi konusunda deneyimli ve uzman doktor tarafından işlem uygulanmalıdır.

Donör bölge seçimi farklılık gösterebilir. Yüzün gereksiz kısmındaki kökler alınarak sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla ekim yapılabilir. Elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kıllar alınarak sakalın seyrek alanına ekilebilir. 0.6-0.7 mm çapında uçlarla ve elle dikkatli alım yapıldığında hiçbir iz kalmaz.

Bölgesel sakal kaybında yoğun olan bölgeden alınan kökler seyrek kısımlara ekilebilir ve sakalda uyum sağlanır.

Ne kadar kök ekilebilir.

Kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-2000 kök arasında ekim yapılabilir. Tamamen sakalsız kişiye ise bıyık, çene ve favori bölgesine ekim gerçekleştirilerek belirgin derecede seyrek olsa da anlamlı görünüm değişikliği sağlar

Genellikle 3000 kök civarında sakal ekimi memnun edici sonuç vermektedir.

Sakal Ekimi Sonrası

Bu uygulama yapıldıktan sonra, sakallarda 15 gün içinde dökülmeler meydana gelmektedir ancak bunlar sadece kılların kırılarak dökülme sürecidir.

Kıl kökleri bu dökülmeden zarar görmez. Geçici dökülmeden 4-8 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. Kıl kökündeki kalite artışı 2 yıla kadar devam eder. Sakal ve bıyık ekilen bölge 24-48 saat sonra yıkanır. Köklerin yeterince tutunması için ilk tıraş tercihen 1 ay sonra yapılmalıdır.

Sakal Ekimi Fiyatları 2023

Sakal ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.