Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Meme (Göğüs) Büyütme

Nişantaşı Meme Büyütme

Meme kadın için cinsel kimliğin ve farklılığın en önemli parçalarından biridir. Memenin ideal boyutu ve şekli; kültürel özelliklere ve kadının vücut yapısı gibi özelliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Meme boyutlarından veya yapısından memnun olmayan tüm hastalar meme büyütme ameliyatına adaydır. Burada en önemli nokta hastanın hangi boyutta (Göğüs) büyütme talep ettiği ve vücut yapısının ne derecede buna elverdiğidir.

Farklı değişkenlere sahip olan Meme protezi ameliyatı yapılacak işlem planına göre uygulanacak yöntem seçilecektir. Meme (Göğüs) büyütülmesi amacıyla farklı tipte yöntemler (yağ enjeksiyonu, dolgu malzemeleri) tanımlanmış olsa da yeni nesil meme implantları (protez, silikon) bu süreçte en çok başvurulan ve en güvenilir yöntemdir.

Protez ile büyütme ameliyatlarında protezin yerleştirilmesi için açılacak kesiler, en az iz ve doğal görünüm oluşması amacına göre meme kahverengi bölge yada karın ile birleşme çizgisi tercih edilir.

Meme Büyütme ameliyatı

Ameliyat öncesi meme (göğüs) ölçümleri yapılarak cilt kalınlık değerlendirmesi, doğumsal bir deformite veya asimetri bulunup bulunmadığını incelenir. Kişinin beklentilerine göre protez hacmini belirlenir ve işlem planlaması yapılır.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve ameliyat süresi 45 dakika ile 1 saat arasındadır.

Ameliyat sonrası 1 gece hastanede konaklayan hastalar ertesi gün taburcu edilmektedir. Üçüncü günden itibaren banyo yapabilir, 5-6. günden itibaren normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Ameliyat sonrası orta dereceli ağrılar oluşabilir. Meme protezinin kas üzerine veya kas altına konmasına göre değişkenlik gösteren ağrılar, operasyonu takip eden ilk 1-2 günden sonra giderek azalır ve birkaç gün içinde geçmektedir.