fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Meme Büyütme

Meme Büyütme Nedir?

Meme Büyütme olarak adlandırılan Augmentasyon plastisi  göğüslerinizin boyutunu artırmak için meme implantları veya yağ transferi kullanmayı içerir. Bu prosedür ayrıca kilo verme veya hamilelikten sonra kaybedilen meme hacmini geri kazandırabilir, daha yuvarlak bir meme şekli elde edebilir veya doğal meme boyutu asimetrisini iyileştirebilir.

Meme büyütme, meme dokusunun arkasına veya göğüs kasının altına implantlar yerleştirilerek yapılır. İmplant, steril tuzlu su (tuzlu su) veya silikon adı verilen bir malzeme ile doldurulmuş bir kesedir. Ameliyat ayakta tedavi cerrahi kliniğinde veya bir hastanede yapılır.

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

Aşağıdaki durumlarda meme büyütme estetiği yapılabilir;

 • Gerçekçi beklentileriniz varsa
 • Göğüsleriniz tamamen gelişmişse
 • Göğüslerinizin çok küçük olduğu hissinden rahatsız oluyorsanız
 • Hamilelik, kilo kaybı veya yaşlanma sonrasında şekil ve hacim kaybeden göğüslerinizden memnun değilseniz
 • Göğsünüzün üst kısmının “boş” görünmesi sizi rahatsız ediyorsa
 • Göğüsleriniz asimetrikse
 • Göğüslerden biri veya her ikisi de normal olarak gelişemedi veya uzun bir şekle sahip olmadı ise
 • Fiziksel olarak sağlıklısınız ve hamile veya emzirmiyorsunuz

Meme Büyütme Estetiği Kimler için Uygundur?

Bir kadının dış görünüşündeki en önemli estetik detaylardan biri göğüslerdir. Göğüslerinin güzel olduğunu düşünmeyen kadınlar çok önemli psikolojik sorunlar yaşayabilmekte, sosyal yaşamlarını ve özgüvenlerini ciddi şekilde zedeleyebilecek durumlarla karşı karşıya kalabilmektedir. İstenilen büyüklükte olmayan göğüsler kişide mutsuzluk ve yetersizlik duygusu yaratır.

Ayrıca memelerde ilerleyen yaşla birlikte oluşan meme sarkmaları da mutsuzluk veren bir diğer durumdur.

Göğüslerinizin aynadaki görüntüsünden memnun değilseniz ve memelerinizin istediğiniz kadar büyük olmadığını düşünüyorsanız ve bu sizi rahatsız ediyorsa kesin çözüm meme büyütme ameliyatıdır.

Meme Büyütme Operasyonunda Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Tuzlu Dolgulu Meme İmplantları: Tuzlu dolgulu göğüs implantları, steril tuzlu su (tuzlu su) solüsyonu ile doldurulmuş silikon bir dış kabuk içerir. Bazıları önceden doldurulur ve diğerleri implant operasyonu sırasında doldurulur.

Silikon Dolgulu Meme İmplantları: Silikon jel dolgulu meme implantları, silikon jel ile doldurulmuş silikon bir dış kabuğa sahiptir. Farklı boyutlarda gelirler ve pürüzsüz veya dokulu kabuklara sahiptirler. Silikon jel dolgulu meme implantları, 22 yaş ve üzerindeki kadınlarda meme büyütme ve her yaştaki kadında meme rekonstrüksiyonu için onaylanmıştır. Orijinal bir ameliyatın sonucunu düzelten veya iyileştiren revizyon ameliyatlarında da kullanılırlar.

Meme Büyütme Operasyon Süreci

Göğüs implantı ameliyatı bir hastanede veya ameliyat merkezinde yapılabilir. Meme implantı ameliyatı olan hastalar bir gece hastanede kalmak zorunda kalabilirler (yatarak ameliyat) veya daha sonra eve gidebilirler (ayakta ameliyat). Ameliyat, hastanın uyanık kaldığı ve ağrıyı kesmek için sadece memenin uyuşturulduğu lokal anestezi altında veya hastayı uyutmak için ilaç verilen genel anestezi altında yapılabilir. Çoğu kadın bu ameliyat için genel anestezi alır. Göğüs implantı ameliyatı, prosedüre ve kişisel koşullara bağlı olarak bir ila birkaç saat arasında sürebilir.

Ameliyat hastanede yapıldıysa, hastanede kalış süresi ameliyatın türüne, ameliyat sonrası komplikasyonlara ve genel sağlığınıza göre değişecektir. Hastanede kalış süresi, sigortanızın sağladığı teminat türüne de bağlı olabilir.

Meme Büyütme Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Ameliyattan önce cerrahınızla görüşmeniz gerekir. Cerrahın deneyimi, ameliyatınız ve beklenen sonuçlar hakkında sorular sormalısınız. Cerrah, meme implantları için iyi bir aday olup olmadığınızı, farklı implant tiplerini, boyut, şekil, yüzey dokusu ve özel durumunuza göre yerleştirme seçeneklerini ve ayrıca implant cerrahisinin risklerini ve faydalarını tartışabilmelidir. Cerrah, beklentilerinizi ve ameliyattan olası sonuçları daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için size diğer hastaların öncesi ve sonrası resimlerini de sunabilmelidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Her kişinin prosedürü benzersiz olsa da ameliyatı genellikle bir ila iki saat sürer. Genel olarak, birçok göğüs büyütme cerrahi prosedürü nispeten basittir, bu nedenle çoğu ameliyatın oldukça kısadır.

Ancak bazen ameliyat biraz daha uzun sürer. Seçtiğiniz anestezi tipi, insizyonun yeri ve implant tipi, meme büyütme ameliyatınızın tamamlanması için gereken toplam süre üzerinde rol oynayacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Neler Yapılabilir?

Popüler inanışın aksine, iyileşme aslında siz meme büyütme operasyonu yaptırmadan önce başlar. Ameliyattan önceki gün ve haftalarda hastaların fiziksel aktivitelerinde hiçbir kısıtlama olmamasına rağmen, kaçınılması gereken bazı ilaçlar ve takviyeler vardır. Ayrıca ameliyattan iki hafta önce (ve sonra) kaçınmanız gereken E vitamini, balık yağı, ginkgo biloba ve sarımsak gibi bir dizi vitamin ve takviye vardır.

Göğüs büyütme ameliyatınızdan ne bekleyeceğinizi bilseniz bile, ameliyat ve iyileşme süreci boyunca bu beklentileri yönetmeniz önemlidir. İmplantlar özellikle yüksekse veya şeklinden şüphe duyuyorsanız endişelenmeyin. Ameliyattan sonraki haftalarda ve aylarda, özellikle meme uçlarının çevresinde, sinirleriniz gerildiğinden ve tahriş olduğundan bu endişeleri yaşayabilirsiniz, ancak kısa süre sonra geçecektir.

Meme Büyütme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Göğüs büyütme işleminden sonra yaşanan ağrı özneldir ve çeşitli faktörlere bağlıdır, ancak ne bekleyeceğiniz konusunda kabaca bir fikir sahibi olmak yardımcı olabilir. Göğüs büyütme operasyonu geçiren birçok kadın, ameliyattan sonraki günlerde kollarını hareket ettirdiklerinde veya kaldırdıklarında bir miktar kas ağrısı hissettiklerini de bildirmektedir. 

Ayrıca hemen sonrasında kesilerin etrafında bir yanma hissi yaşayabilirsiniz, ancak bu oldukça hızlı bir şekilde geçecektir. Her ameliyatta olduğu gibi meme büyütme ameliyatı da takip eden günlerde, haftalarda ve aylarda farklı iyileşme noktaları taşır. Ameliyattan hemen sonra dinlenme ve buzlanma öncelikli olacaktır.

Meme Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular

Göğüs büyütme veya meme implantları mı düşünüyorsunuz? En sık sorulan sorularımızdan bazılarının yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Meme Ameliyatın Yaş Sınırlaması

Genel olarak konuşursak, kadınlar genellikle hamilelik, emzirme ve yaşlanma süreci ile ilgili değişiklikleri fark etmeye başladıkları 30’lu ve 40’lı yaşlarında meme büyütmeyi düşünmeye başlarlar. Bununla birlikte, hemen hemen her yaştan kadın, daha kadınsı ve çekici bir figür elde etmek veya eski haline getirmek için bir çözüm olarak göğüs büyütmeyi seçmeye devam ediyor.

Meme ameliyatı için yaş sınırı yoktur. İnsanlar her yaşta meme implantı ameliyatı veya göğüs dikleştirme ameliyatı olabilir. Görünümünüzü iyileştirmek için meme implantlarını tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, hastanın en az 18 yaşında olması gerekir.

Kas Altına Yerleştirilen Silikon, Kolda Güç Kaybı Yapar mı?

Göğüs büyütme veya revizyonu düşünüyorsanız, sizin ve cerrahınızın birlikte vermesi gereken önemli bir karar, yeni meme implantlarınızı göğüs kasınızın üzerine mi yoksa altına mı yerleştireceğinizdir.  Cerrahınız hangi implant pozisyonunun sizin için doğru olduğunu belirlemek için benzersiz vücut tipinizi değerlendirecektir. 

Kas altına yerleştirilen silikon protezler, güç kaybına neden olmaz. Ağır sporlarla ilgilenen kişilerde sorun olmaması için protezler kas altına yerleştirilmeyebilir.

Meme Silikonu Taktırdım. Ameliyattan Ne Kadar Süre Sonra Uçağa Binilebilir?

Her kozmetik cerrahın meme büyütme sonrası uçmak için kendi protokolleri vardır. Bununla birlikte, standart yönergeler, ameliyattan en az bir hafta sonrasına kadar uçmak için beklemenizi önerir. Göğüs büyütme ameliyatının ilk haftası, çoğu komplikasyonun meydana geldiği zamandır.

Uçmanın kendisi sorun olmasa da seyahat etme ve bir uçağa hapsedilme fikri sizi komplikasyonlara açabilir. Örneğin, ağır bagaj taşımak kanamaya katkıda bulunurken, uzun bir uçuş için oturmak kan pıhtılaşması riskinizi artırabilir.

Meme Silikonu Zamanla Patlar mı?

Tüm meme implantları, potansiyel olarak yırtılma adı verilen bir yırtılma veya delik oluşturabilen bir dış silikon kabuğa sahiptir. Salin implantta ayrıca arızalanarak sızıntıya neden olabilecek bir valf bulunur. İmplantınızın yırtılma veya sızıntı yapma olasılığı zamanla artar.

Ancak meme silikonları üretilirken basınç uygulamaları ile test edilir ve bu sebeple silikonların patlama ihtimali çok düşüktür.

Meme Silikonu Küçülür Mü?

Meme silikonları küçülmez ama ilk yapıldığında ameliyat bölgesindeki ödem varlığı sebebiyle tasarlanandan daha büyük görünür. Zamanla operasyon oturduğu için göğüsler istenilen boyuta gelir.

Meme Silikonuna Karşı Alerji Olur Mu?

Meme silikonları zararlı madde içermez ve vücuda yerleştirildikten sonra ciddi komplikasyonlara yol açmazlar. Fakat neticede vücuda dışarıdan konulan yabancı bir madde söz konusu olduğundan bazı kişilerde alerji oluşturma riski vardır. Fakat bilinmelidir ki bu çok düşük bir ihtimaldir.

Meme Silikonunu Değiştirmek Gerekiyor Mu?

Göğüs implantlarının ne kadar süre dayanacağını ve implantlarınızı ne zaman değiştirmeniz gerektiğini etkileyebilecek birkaç farklı komplikasyon vardır. Bunlar şunları içerebilir:

Meme Sertleşmesi veya Kapsüler Kasılma: Bu, bir veya her iki implantın etrafındaki yara dokusu sertleştiğinde meydana gelir. Bu skar dokusu memelerde sıkılığa, ağrıya, hassasiyete ve meme boyut ve şeklinde değişikliklere neden olabilir.

Salin İmplant Yırtılması: Salin implant patladığında balon gibi hızla söner. İmplanttaki bir delik veya yırtık nedeniyle salin dışarı sızacak ve çevreleyen doku tarafından zararsız bir şekilde emilecektir. Salin sızdıkça, meme boyutunu ve şeklini kaybedecek ve sonunda diğer memeden önemli ölçüde farklı görünecektir. İlk birkaç yılda salin sızıntısı riski nadirdir, ancak risk her yıl yüzde bir oranında artar.

Silikon Yırtılması: Genellikle “sessiz yırtılma” olarak adlandırılan silikon meme implantı yırtılması oldukça farklıdır. Silikon implantların içinde, bir implantın yırtılması durumunda bile genellikle implant veya çevreleyen doku içinde kalan kalın bir silikon jel bulunur. Bu nedenle, bir silikon implantın ne zaman yırtıldığını söylemek genellikle zordur. Göğüs boyutunda küçülme, düzensiz görünüm veya meme hissinde karıncalanma, şişme, yanma veya uyuşma gibi değişiklikler fark edebilirsiniz.

Dalgalanma: Bazı durumlarda, implantlarda kırışıklıklar veya dalgalanmalar gelişebilir. Bu dalgalanmaları hissedebilirsiniz ve aşırı durumlarda, dalgalanmalar cilt yoluyla fark edilebilir.

Konumdaki Değişiklikler: Göğüs implantları görünüşünüzü değiştirebilirken, yaşlanma sürecini durduramaz. Yaşlandıkça yerçekimi etkisini göstermeye devam edecek ve meme sarkması gelişebilir. Ağırlıktaki aşırı değişiklikler de pozisyon değişikliklerine katkıda bulunabilir. Bu meydana geldiğinde, göğüslerinizi istenen görünüme döndürmek için meme dikleştirme veya implant değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Kişisel Tercih: Bazı kadınlar ilk ameliyatlarından bir süre sonra göğüslerinin görünümünü değiştirmek isterler. Bu, daha büyük veya daha küçük implantlarla bir revizyon ameliyatı veya hatta implantların tamamen çıkarılması anlamına gelebilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında İz Kalacak Mı?

Kesiler iz bırakır, bu kaçınılmazdır. Bununla birlikte, yaralarınızın görünürlüğü, üzerinde biraz kontrolünüz olan bir şeydir.

Kesikleri temiz tutmak, kompresyon ve destek giysileri giymek ve kliniğimiz tarafından verilen diğer tüm ameliyat öncesi ve sonrası talimatları yakından takip etmek de aynı şekildedir. Bu talimatları dikkatli bir şekilde takip etmek, iyileşme deneyiminizi iyileştirecek ve görünür yara izlerinin azalmasına yardımcı olacaktır.

Meme Ameliyatı Sonrasında His Kaybı Oluşacak mı?

Meme büyütme ameliyatından sonra meme ucu hissinin kaybı birçok kadın için önemli bir endişe kaynağıdır. Göğüs büyütme ameliyatından sonra meme başı hissinin tamamen kaybolması nadirdir. Duyumun geri gelmesi uzun zaman alsa da çoğu hasta kalıcı bir duygu kaybı yaşamaz. Meme ucunun duyusunu sağlayan çok sayıda sinir vardır ve ameliyattan sonra her sinirin kalıcı olarak yaralanması alışılmadık bir durumdur.

Meme Protezleri Kanser Yapar mı?

Burada ele alınması gereken iki nokta vardır:

 • Meme implantları meme kanserine neden olur mu?
 • Meme implantı olan bir kişide meme kanserini izlemek daha mı zor?

İlk sorunun yanıtlanması kolaydır; meme implantları meme kanserine neden olmaz.

İzleme ile ilgili olarak, bazı çalışmalar, implantların mamogramlar sırasında memenin bazı bölgelerini gizleyebileceğini düşündürmektedir. Bununla birlikte, bu, kasın üstüne mi yoksa altına mı yerleştirildiğine bağlı olabilir.

Buna rağmen, meme implantı olan kadınların meme kanseri için gecikmiş teşhis koyduklarına dair bir kanıt yoktur. Karar vermeden önce bu konular hakkında doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Emzirme

Göğüs büyütme ameliyatından sonra emzirmek güvenlidir. Ancak bazı hastalar, geçirdikleri ameliyatın türüne bağlı olarak zorluklarla karşılaşabilirler. Herhangi bir meme prosedüründen önce, çocuk sahibi olmayı ve/veya emzirmeyi planlayıp planlamadığınızı cerrahınıza bildirdiğinizden emin olun, çünkü bunlar cerrahi sonuçlarınızı potansiyel olarak değiştirebilir.

Büyütülen Meme Son Haline Ne Zaman Kavuşur?

Göğüs implantı yaptırmaya karar vermek önemli bir karardır. Arzu ettiğiniz kadınsı kıvrımlara ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir yatırımdır ve genellikle kendi imajınızı güçlendirmeye yardımcı olur.

Göğüs implantlarınıza uygun bakım, onların ömrünün uzamasına yardımcı olabilir ve bu bakım, meme büyütme ameliyatı sırasında başlar. Örneğin, plastik cerrahınız iyileşme sırasında size bir destek giysisi veya cerrahi sütyen giymenizi tavsiye edecektir. Bu yönergelere uymazsanız, desteğin olmaması zamanla sarkmanın artmasına neden olabilir. İşlemin tam olarak sonuç vermesi ve göğsün son şeklini alması için gerekli olan süre ise 6-12 ay arasındadır.

Meme Büyütme Meme Sarkmasına Neden Olur mu?

İmplantları taktıktan sonra bir noktada göğüslerinizin sarkmasına zihinsel olarak hazırlıklı olmalısınız. Yine, bu normaldir ve göğüslerinize yeni eklenen ağırlıktan ve bunun bağ dokunuza uyguladığı baskıdan kaynaklanır. Doğal göğüslerin etrafındaki dokular ve meme implantları genellikle sarkmaya neden olur, ancak bu durum herkes için geçerli değildir. 

Meme Silikonu ile Meme Asimetrisi Düzeltilebilir Mi?

Göğüsleriniz eşit değilse, birincil amacımız göğüslerinizin şekil ve boyut olarak birbirine uygun olduğundan emin olmaktır. Asimetrinizin ciddiyetine bağlı olarak, göğüslerinizin birinde veya her ikisinde de implanta ihtiyacınız olabilir. Hastalar, çeşitli seçenekler arasından silikon veya salin meme implantı tercihlerine sahip olacaktır. Bu, doğal bir görünüm elde etmek için yuvarlak veya gözyaşı meme implantını içerir.

Meme Ameliyatı İyileşme Süreci Ne kadar Sürer?

Ameliyattan sonra ilk 24 saat aşırı ağrı ve rahatsızlık hissedebilirsiniz. Doktorunuz ağrı kesiciler ve kas gevşeticiler reçete edebilir, böylece rahat etmenize yardımcı olur.

İlk haftadan sonra hafif ağrı veya rahatsızlık hissetmeye devam edebilirsiniz. Ancak ağrı şiddeti azalmış olmalıdır. Bu aşamada, cerrahınız tarafından yönlendirilirse normal aktivitelere dönebilirsiniz.

Ameliyattan 3 ila 4 hafta sonra, çok az veya hiç ağrı veya rahatsızlık hissetmemelisiniz. Göğüslerdeki şişlik ve morluklar azalmış ve geçmiş olmalıdır. Ancak yine de ameliyatın türüne ve herhangi bir komplikasyon olup olmadığına bağlı olarak morluk olması normaldir.

Ameliyattan 4 ila 6 hafta sonra, genellikle çoğu hasta tamamen iyileşir ve normal aktivitelerine devam edebilir. Göğüsleriniz daha doğal görünmeli ve hissedilmelidir. 

Meme Silikonu Sonrasında Meme Taramalarımı Yaptırabilecek Miyim?

50 yaşın üzerindeyseniz ve meme implantı yaptırmayı düşünüyorsanız, işlemden önce bir mamografi çektirmeniz önerilir.  50 yaş üstü kadınların her üç yılda bir mamografi (meme taraması olarak da bilinir) yaptırması gerekir. Bunun nedeni meme kanserine yakalanma riskinin yaşla birlikte artmasıdır, yani yaşlandıkça meme kanserine yakalanma riskiniz daha fazladır.

50 yaşından gençseniz ve meme implantı yaptırmayı düşünüyorsanız ve ailenizde meme kanseri veya yumurtalık kanseri öyküsü varsa, meme implantı yaptırmayı seçmeden önce doktorunuzla veya cerrahınızla bu konuyu konuşun.

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Ne Zaman Yapılabilir?

Meme implantı yaptırmayı planlıyorsanız ancak yakın gelecekte hamile kalma olasılığınız varsa, göğüslerinizin kalıcı şekline ve boyutuna oturduğundan emin olmak için emzirmeyi bitirdikten sonra en az 6 ay beklemeniz en iyisidir.

Sigara İçmek, İyileşme Sürecini Etkiler Mi?

Her şeyden önce, meme büyütme sonrası yara dokusunu azaltmak için en az dört hafta sigara içmemeye çalışın. Herhangi bir miktarda tütün kullanımı, göğüs büyütme ameliyatı sırasında yara iyileşme sürecinin bozulması, enfeksiyon riskinin artması ve daha belirgin yara izi gibi komplikasyonlara yol açabilir. Mümkün olan en iyi sonuçlar için, gerçekten sigara içmeden dört haftayı doldurmalısınız.

Ameliyat Sonrasında Göğüsler Dikleşir Mi?

Göğüs büyütme sarkık bir memeyi her zaman düzeltmez. Meme başı memenin alt kısmında konumlanmış ve aşağıyı gösteriyorsa, bu dikleştirme ameliyatının en iyi olacağını gösterir. Sarkma çok azsa veya hiç yoksa ve sadece daha büyük göğüsler istiyorsanız, büyütme bu konuda yardımcı olacaktır.

Meme Ameliyatı Sonrası Silikonların Çıkarılması

İmplantlarınızın görünümünü beğenmezseniz, genellikle çok az komplikasyonla çıkarılabilir veya değiştirilebilirler. Ancak ameliyatı hafife almamalısınız. Sonuçlardan mutsuz olma riskini en aza indirmek için ameliyat olmayı kabul etmeden önce ne istediğinizi dikkatlice düşünün.

Meme Silikonlarında Pürüzlü ve Pürüzsüz Yüzeyler Mevcut Arasındaki Fark Nedir?

Göğüs implantlarında kullanılan silikon dış kabuk pürüzlü veya pürüzsüz olabilir. Bu iki yüzey arasındaki farkın en önemli sonucu kapsül kontraktürünün oluşmasıdır. Normal şartlarda ameliyat sırasında yerleştirilen implantların bölgede bir kapsül oluşturması normal kabul edilir. Ancak gereğinden fazla sertleşirse bu durum kapsüler kontraktür olarak kendini gösterir. Bu durumda bölgede ağrı ve meme şeklinde bozukluklar ortaya çıkar. Dış yüzeyi pürüzlü olan implantların bu duruma neden olma ihtimalinin daha düşük olduğu gözlemlenmiştir.

Yağ Enjeksiyonları Dışında Dolgu Maddeleri Ile Meme Büyütme Işlemi Yapılabilir Mi?

Tıbbı açıdan, plastik cerrahi doktorlarının, dolgu maddesi ile meme büyütme gerçekleştirmesinde, hiçbir sakınca yoktur. Kullanılan malzeme, hyaluronik asit içeriklidir.  Uygulama süresi 40 dakikadır. Göğüslere hacim kazandırmak için bir iğne ile dolgu maddesi, göğüs içine, plastik cerrahi uzmanı tarafından enjekte edilir.

Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan Silikonlar Güvenli midir?

Kullanılan silikonlar test edilmiş ve güvenilir malzemelerdir. Güvenlikten emin olmak için düzenli kendi kendine kontroller yapmanın yanı sıra, yıllık kontroller için her zaman plastik cerrahınızın yönergelerine uymalısınız. Silikon implantlarınız varsa, ilk ameliyattan 5-6 yıl sonra ve ardından her 2-3 yılda bir MRG yaptırmanızı önerilir. İmplantlarınıza uygun şekilde özen göstermeniz, yeni görünümünüzün ömrünü uzatmanıza yardımcı olabilir ve meme implantının değiştirilmesi gerekmeden önce size daha fazla zaman kazandırabilir.

Silikon Protezlerin Ömrü Ne Kadardır?

Göğüs büyütme, göğüslerinizin görünümünü iyileştirmenin etkili bir yoludur. Silikon protezler, genel olarak güvenli ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmış olsa da implantların “ömür boyu cihazlar” olarak kabul edilmediğini belirtmek gerekir.

Ortalama olarak, bugünün implantları on yıldan fazla dayanacak şekilde tasarlanıyor ve yırtılma olasılığı her yıl yüzde bir artıyor. Bu nedenle, implantlarınız ne kadar eskiyse, yırtılma veya diğer komplikasyon riskiniz o kadar artar.

Her hasta farklıdır ve implantlarınızın ömrü vücudunuza ve implantlarınızın bakımını nasıl yaptığınıza bağlı olacaktır. Çoğu durumda, meme büyütme operasyonları için kullanılan implantlar 20 yıl veya daha uzun süre iyi durumda kalabilir.

Meme Büyütme Estetiği Fiyatları 2023

Meme büyütme maliyetleri şunları içerebilir:

 • anestezi ücretleri
 • hastane veya cerrahi tesis maliyetleri
 • tıbbi testler
 • ameliyat sonrası giysiler
 • ilaç reçeteleri
 • cerrah ücreti

Sağlık sigortası planlarının çoğu kozmetik ameliyat masraflarını, ilgili komplikasyonları veya göğüslerinizin görünümünü değiştirmek için yapılan başka bir ameliyatı kapsamaz.

Bölgenizde göğüs büyütme için kurul onaylı bir plastik cerrah seçerken, cerrahın deneyiminin ve sizin onunla olan rahatınızın, ameliyatın nihai maliyeti kadar önemli olduğunu unutmayın. Meme büyütme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.