fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Kol Germe; Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kolsuz kıyafet giydiğinizde ve kollarınızı rahatça hareket ettirmek istediğinizde ortaya çıkan sallantılı ve sarkık bir görünüm sizi olduğunuzdan daha yaşlı göstermektedir.

Kilo alıp verdikçe ya da yaşın ilerlemesiyle birlikte kolunuzdaki derinin elastikiyetinin azalması sizi görsel açıdan rahatsız eder ve bu durumdan bir an önce kurtulmak istersiniz.

Bunu yaparken de çeşitli yollar denersiniz. Belki bir çok spor aktivitesi denersiniz fakat bir türlü istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. İşte o zaman aklınıza estetik çözümler gelmeye başlar.

Kol Germe Ameliyatı

Yarasa görünümündeki sarkan kollarınız için elbette sporla kaslarınızı bir miktar güçlendirebilirsiniz. Fakat yaşlanma sürecine bağlı olarak elastikiyetini kaybeden üst kolun arka ve iç yüzeyindeki deride meydana gelen sarkmalara en iyi sonuç veren çözüm kol germe ameliyatı olmaktadır.

Kol germe ameliyatlarında fazla olan deri alınarak kollara genç ve sıkı bir görünüm kazandırılır. Ameliyat teknikleri yaşınıza, sarkan deri oranına ve yağ dokusu gibi faktörlere bağlı olarak tasarlanmaktadır.

Şüphesiz en iyi tasarlanan ameliyat iz bırakmayan ameliyattır. Son zamanlarda yüz germe ve gençleştirme için uygulanan ”Örümcek Ağı ” estetiği, kollarınızı gençleştirmek ve sıkı bir görünüme kavuşturmak için de uygulanan yöntemlerden biridir. Örümcek ağı estetiği ile yağ transferi uygulaması yapılmaktadır.

Kullanılan yağ ise hastanın kendi bedeninden kullanılan yağ enjeksiyonudur. Deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkıklığın çok fazla olmadığı durumlarda liposuction (vakum ile yağ emme)yeterli olmaktadır. Faktörlere bağlı olarak her hasta ayrı olarak değerlendirilir.

Kol Germe Ameliyat Süresi ve Sonrası

Kol germe ameliyat süresi 1,5-2 saattir. Ameliyat sonunda kol yumuşak bir pansumanla sarılır. Ani ve aşırı kol hareketlerinden uzak durmak gerekmektedir.

Ameliyatın ardından ağrı yok denecek kadar azdır.Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına , 4-6 hafta sonra da spor yapılmasına izin verilir.Ameliyat sonrası 1 hafta ve ya 10 gün boyunca kol korsesi takılması gerekmektedir.Bu sayede şişlikler daha az olur.

Kol Germe Ameliyatı, hamile, emziren annelerde ve ilaç tedavisi gören hastalarda sakıncalıdır. Genellikle aşırı kilo verdiğiniz zaman tüm vücudunuzdaki deri sarkar.

Memelerdeki sarkmayı toparlamak için yapılan ameliyat koltuk altı bölgesiyle bağlantılı olduğu için her iki ameliyatın bir arada yapılmasıyla daha estetik bir görünüm elde etmek mümkün olur. Kol germe ameliyatıyla genellikle kalıcı sonuçlar elde edilir. Bu yüzden ameliyatın tekrarına ihtiyaç duyulma ihtimali yok denecek kadar azdır.

Kol germe ameliyatı olduktan sonra kendinizi sosyal açıdan daha rahat hissedeceksiniz. İstediğiniz kolsuz kıyafetleri giydiğinizde, elinizi yukarı doğru rahatça kaldırmanın verdiği öz güven yüzünüzdeki gülümsemeyi daha da artıracak ve sizi mutlu edecektir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Kol germe ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.