fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

İç Hastalıkları (Dâhiliye)

Birçok hastalığın teşhis ve tedavisi için ilk başvuru merkezidir. Yetişkin hasta grubunun ayaktan veya yatarak hizmet aldığı bir bölümdür.

Kendi birimi içerisinde birçok yandal bulunduran İç Hastalıkları (Dahiliye), tanı koyma amaçlı laboratuvar tetkikleri ve radyolojik incelemelerden yararlanmaktadır. İç hastalıkları, anemi (kansızlık), mide-bağırsak sistemi hastalıkları(gastrit, karaciğer yağlanması, gaz şikayeti v.b.) şeker metabolizması bozuklukları (insulin direnci, diyabet v.b.), tiroid bezi fonksiyon bozuklukları, enfeksiyonlar, tansiyon problemleri, yorgunluk / enerjisizlik ve kilo fazlalığı (obezite) gibi temel şikayetlerde ilk başvurulacak bölümdür.

Komplike vakaların teşhis ve tedavisi için kardiyoloji, göğüs hastalıkları, endokrinoloji ve nöroloji gibi dallardan konsültasyon istenmektedir.

İç Hastalıkları kliniği, poliklinik hizmetlerinin yanı sıra yatarak takip, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetlerini içermektedir. Herhangi bir şikayeti olmaksızın yaşla birlikte artan risk faktörleri doğrultusunda belirli aralıklarla planlanarak yapılan sağlık kontrolü (check-up) muayeneleri ve tetkikleri, İç Hastalıkları uzmanları tarafından yönetilir.

Öte yandan ameliyat olacak hastanın durumuna göre ameliyat öncesi hazırlık için İç Hastalıkları konsültasyonu istenebilir.

Nişantaşı Hastanesi’nin yılda bir kez mutlaka kadın, erkek ve çocuklar için önerdiği ve önemsediği check-up programları sayesinde pek çok hayati öneme sahip hastalığın erken dönemde teşhis ve tedavisi mümkündür.