fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Hemoroid Tedavisi

Radyofrekansla Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Hemoroid Tedavisi, 15 dakikalık ameliyatsız bir operasyonla radyo ve ses dalgalarıyla hemoroid oluşumlarının yok edilmesi sağlanmaktadır. Radyofrekansla ameliyatsız hemoroid tedavisi ameliyatsız ve iyi sonuç alınan bir yöntemdir.

,Sonuçları kalıcıdır ve çözüm garantilidir. Cerrahi operasyon olmadan yapılan ameliyatsız bir işlemdir. Sadece hemoroid bölgesine lokal anestezi uygulanır. 15 dakika süren operasyonda radyo ve ses dalgaları verilerek hemoroid sorunu yok edilir. Özel ekipmanlarla uygulanan radyo ve ses dalgaları hemoroidin büzüşerek yok olmasını sağlamaktadır.

Radyofrekansla Ameliyatsız Hemoroid Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Lokal anestezi ile yapılan işlem sonrasında hastanede yatılması gerekmez ve operasyon sonrasında hastalarda herhangi bir ağrı olmaz.
  • Hastalara narkoz verilmediği için hastalar tedaviden sonra hastaneden yürüyerek ayrılarak günlük hayatlarına devam edebilirler. Yine narkoz verilmediği için narkoz sonrası görülen etkilerden de uzak kalınır. Narkoz alması sakıncalı olan hastalarda da rahatlıkla uygulanır.
  • Ameliyatsız bir işlem olduğundan herhangi bir kesik veya dikiş olmayacak, operasyon bölgesi çok hızlı iyileşecektir.
  • Hastalar aynı gün içerisinde hem muayene hem tedavi olabilirler. Ameliyatsız bir işlem olduğundan herhangi bir ön hazırlık veya test gerektirmez.

Hemoroid tedavisi ile hemoroid sorunu tamamen ve kalıcı olarak yok edilmektedir. Bu noktada hastaların tedavi sonrasında kabız olmamaya azami dikkat etmeleri ve uzun süre tuvalette oturmamaları çok önemlidir.

Hemoroid Nedir?

Hemoroid, anüste bulunan damarların şişmesi ile oluşur. Uzun süreli kabızlık bu damarların şişmesine ve tuvalete çıkmada probleme yol açacaktır. Tedavi edilmediğinde zamanla kabızlık ve hemoroid birbirini tetikler. Hemoroid dolayısıyla tuvalete çıkamayan kişilerin kabızlık sorunu da derinleşir. Hemoroid tedavi edilmediğinde şişen damarların oluşturduğu yumrular dışarı sarkar. İlerlemiş ve dışarı sarkmış hemoroidlerin tedavisi güçleşir.

Bu nedenlerle erken evrelerde müdahale edilerek tedavi olunması sonradan daha büyük ve tedavisi zor durumlara yol açılmaması için önemlidir. Lokal anestezi ile uygulanan radyofrekansla ameliyatsız hemoroid tedavisi ile hemoroid sorunuzu bekletmeden ve geciktirmeden tedavi edebilirsiniz.

Hemoroid oluşumunda irsi sebepler önemli bir yer teşkil eder. Sürekli kabızlık ve uzun süre tuvalette oturma hemoroidi tetikleyen en önemli etkenlerdendir. Posasız ve fiber içeriği düşük beslenme tercihleri ve sonucunda oluşan kabızlık hemoroid oluşumunu tetikler. Bunun yanında irsi yani genetik bir yatkınlık söz konusu ise hemoroid oluşumuna zemin hazırlanmış olur.

Hemoroidden Korunmak için Ne Yapmak Gerekir?

Uzun süre kabız kalmamak ve tuvalette uzun süre oturmamak hem hemoroid oluşumunu engellemek hem de hemoroid tedavisi sonrasında korunmak için çok önemlidir. Lifli besinlerle beslenmek, bol su içmek kabızlığı önlemek açısından önemlidir. Kabız olmamak ve rahat tuvalete çıkmak için baharatlı, acılı gıdaları, hazır yemekleri ve asitli içecekleri tüketmemek gerekir.

Tuvalet alışkanlığı kazanılması, tuvalete çıkmak için uzun süre tuvalette oturarak ve ıkınarak zorlanmamalıdır. Kabızlığın giderilmesi ve daha kolay tuvalete çıkmak için, doktor tavsiyesi ile, dışkıyı yumuşatacak takviye ilaçlar da kullanılabilir.

Hemoroid Evreleri Nelerdir?

Hemoroid iç ve dış olarak yani hemoroidin dışarıya sarkması olup olmamasına bakılarak ikiye ayrılır. İç hemoroid genelde ağrısız iken, dış hemoroidler çoğunlukla ağrılı olur. Erken evrelerde tedavi edildiğinde dış hemoroid oluşumu engellenir.

Hemoroidin 4 evresi vardır;

1. Evre: Az miktarda kana görülür, tuvalet kağıdında ve damlacık şeklinde temiz kan görülür. Bu aşamada hemoroid dışarı sarkma yapmaz.

2. Evre: Bu evrede hemoroid tuvalete çıkarken dışarı sarkar ve akabinde tekrar içeri girer.

3. Evre: Bu evrede hemoroid dışarı sarkmıştır. Parmakla itildiğinde içeri girer. Ağrı ve ödem oluşur.

4. Evre: Hemoroid memesi tamamen dışarı sarkmıştır. Yoğun ağrı yapar. Hasta tuvalete çıkmanın yanı sıra otururken de çok zorlanır ve acı çeker.

Hemoroid Tedavisi Fiyatları 2023

Hemoroid Tedavisi Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsinşiz.