fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Bişektomi (Yanak Estetiği)

Bişektomi (Yanak Estetiği) Nedir?

Bişektomi, yanağın iç kısmından yaklaşık 1 cm’ye yakın küçük bir kesiyle yanak yağlarının alınması işlemidir. Alınan yağ dokusuyla birlikte yanakta hafif çöküntü oluşturulur.

Böylelikle elmacık kemikler ve çene hattı birbirinden ayrılır. Elmacık kemikleri ve çene hattındaki belirginleşme sonrasında sınırlar daha keskin ve dolgun hale gelirken yüz hatları daha çekici bir hal alır.

Bişektomi Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını dolduran, ters V yüz şekline, daha belirgin elmacık kemikleri ve çene hatlarına sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Anestezi yöntemine göre 3 ila 4 saat sonra yeme içmeye başlanabilir. Bişektomi operasyonundan sonra kısa süreli buz uygulaması önerilir.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ağız içerisinden küçük bir kesi açılır. İçeride hiçbir yer kesilmeden sadece diseksiyon ile Bichat yağ padine ulaşılır. Bichat’a ulaşıldığında genellikle; yağ dokunun fazlası kendini dışarı atar. Kişinin beklentisine göre Bichat’in hepsi alınabilirken, sadece fazlası da çıkarılabilir.

Bişektomi Ameliyatı Öncesi Neler Yapmalıyım?

Kan sulandırıcı kullanılıyorsa doktor kontrolünde bırakılması önerilir. Ayrıca gıda takviyeleri ve bitki çaylarına 3 gün öncesinden ara verilmelidir. Müdahale genel anesteziyle yapılacaksa ameliyata aç karnına, lokal anesteziyle yapılacaksa tok karnına gelinmesi önerilir.

Bişektomi Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

3 gün süreyle sıvı ve püre kıvamlı beslenilmesi gerekmektedir. Lokal anestezi ile yapılan müdahalelerde günlük hayata hemen dönülebilirken, genel anestezi tercih edildiyse 5 ila 6 saat sonra taburcu olunabilir. Ortalama 1 hafta içerisinde tam iyileşme görülür.

Memnuniyet seviyesi oldukça yüksek olan bişektomi ameliyatı sonrası yüz şekli üçüncü haftada oturmaya başlar. Altıncı ay ila birinci yıl arasında tam olarak belirginleşir.

Bişektomi Ameliyatı Fiyatları 2023

Bişektomi ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.