fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme Dikleştirme  (Mastopexy) , daha genç bir meme konturu oluşturmak için fazla deriyi alarak ve çevreleyen dokuyu sıkılaştırarak göğüsleri kaldırma işlemidir. Ameliyat sırasında fazla meme derisi alınır ve meme dokusu yeniden şekillendirilir; meme başı ideal konuma getirilir ve meme ucunun etrafındaki koyu renkli alan (areola) küçültülür. Böylece memeye yeni bir kalkık form verilir.

Fazla, gerilmiş cildi alarak, meme dokusunu yeniden şekillendirerek ve meme ucunu ve areolayı daha ileri bir konuma yükselterek, bir kozmetik cerrah daha genç bir meme konturu oluşturabilir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında gerilmiş, geniş areola da küçültülerek genel olarak daha orantılı, doğal görünen bir meme elde edilebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Her şeyden önce, ideal bir meme büyüklüğü veya şekli olmadığına dikkat etmek önemlidir. Bireye, yaşa ve hatta kültüre göre değişebilen bir meme büyüklüğü vardır. Ancak hepsinde genel olarak arzu edilen şey göğüslerin doğal ve dik görünmesidir. Bu nedenle vücut yapınıza en uygun şekil ve ölçüye plastik cerrahınız ile birlikte karar vermelisiniz.

Çoğunlukla hamilelik ya da emzirme sonrası göğüslerinde küçülme ya da yumuşama olan kişiler; meme dokusunu kaybetmiş ve yaşlanmaya bağlı olarak sarkmış kişiler; Aniden aşırı kilo veren kişiler meme dikleştirme ameliyatını tercih etmektedir.

Göğüsler Neden Sarkar?

Göğüs uçlarınızın konumuna bakarak memelerinizin sarkma durumunu tespit edebilirsiniz. Göğüs uçlarınız meme kıvrımının üzerindeyse, her şey yolundadır. Göğüs uçlarınız bu kat hizasında ise “hafif” meme sarkıklığınız, meme uçlarınız bu kırışıklığın altında ise “şiddetli” meme sarkıklığınız var demektir. Bu durumda göğüs dikleştirmeye ihtiyacınız olabilir.

Göğüs dikleştirme, daha genç ve kalkık bir meme profili ile figürünüzü canlandırabilir. Bir kadının göğüsleri genellikle zamanla değişir, genç şeklini ve sıkılığını kaybeder. Bu değişiklikler ve cilt elastikiyeti kaybı aşağıdakilerden kaynaklanabilir:

 • Gebelik
 • Emzirme
 • Ağırlık Dalgalanmaları
 • Yaşlanma
 • Yer Çekimi
 • Kalıtım

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatı tipik olarak genel anestezi veya lokal anestezi + intravenöz sedasyon kullanılarak ayakta tedavi prosedürü olarak gerçekleştirilir. Ameliyatın boyutuna bağlı olarak, işlemin gerçekleştirilmesi yaklaşık 1-2 saat sürer. İyileşmenize devam etmek için ameliyattan kısa bir süre sonra evinize gidebileceksiniz. Göğüsleriniz bandajlanacak veya cerrahi bir sütyene yerleştirilecektir.

Göğüs dikleştirme işleminiz, çeşitli kesi modelleri ve teknikleri ile gerçekleştirilebilir. Sizin için uygun teknik aşağıdakilere göre belirlenecektir:

 • Meme büyüklüğü ve şekli
 • Areolalarınızın boyutu ve konumu
 • Göğüs sarkmasının derecesi
 • Cilt kalitesi ve esnekliği ile ekstra cilt miktarı

Adım 1 – Anestezi: Ameliyat sırasında rahatınız için ilaçlar verilir. Seçenekler intravenöz sedasyon ve genel anesteziyi içerir. Doktorunuz sizin için en iyi seçeneği önerecektir.

Adım 2 – Kesi: Üç yaygın kesi modeli vardır:

 • Areola etrafında
 • Areola etrafında ve areoladan meme kıvrımına dikey olarak aşağı
 • Areola çevresinde, meme kıvrımından dikey olarak aşağıya ve meme kıvrımı boyunca yatay olarak
 • Adım – Göğüslerinizi yeniden şekillendirmek: Doktorunuz insizyonları yaptıktan sonra:
 • Göğüs konturunu ve sıkılığını iyileştirmek için alttaki meme dokusu kaldırılır ve yeniden şekillendirilir.
 • Meme ucu ve areola, doğal, daha genç bir yüksekliğe yeniden konumlandırılır.
 • Gerekirse genişleyen areolalar çevredeki deri eksize edilerek küçültülür.
 • Elastikiyet kaybını telafi etmek için fazla meme derisi çıkarılır.

Adım 4 – Kesilerin kapatılması: Göğüslerinize yeniden şekil verildikten ve fazla deri alındıktan sonra kesiler kapatılarak kalan deri sıkılaştırılır.

Göğüs dikleştirmeden kaynaklanan bazı kesi hatları doğal meme konturlarında gizlenir; ancak diğerleri meme yüzeyinde görülebilir. Kesi hatları kalıcıdır, ancak çoğu durumda zamanla solacak ve önemli ölçüde düzelecektir.

Birçok kadın mümkün olan en küçük yara izini arzu eder. Ancak estetik cerrahınız anatominize en uygun kesiyi önerecektir.

Cerrahınızı dinleyin ve size uygun olmayan bir kesi talep ederek sonucunuzu düşürmeyin.

Sütürler, yeni şekillendirilmiş göğüsleri oluşturmak ve desteklemek için meme dokusunun derinliklerine yerleştirilir. Cildi kapatmak için dikişler, cilt yapıştırıcıları ve/veya cerrahi bant kullanılabilir.

Adım 5 – Sonuçları görün: Ameliyatınızın sonuçları hemen görülür. Göğüs dikleştirme ameliyatınızın sonuçlarını en doğru şekilde alabilmek için cerrahınızın tavsiye ettiği iyileşme adımlarına mutlaka uymalısınız.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi

Göğüs dikleştirme ameliyatı cerrahi bir prosedür olduğundan doktor seçiminde dikkatli davranmalısınız. Diğer meme estetiği operasyonlarında olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatı için de mutlaka deneyimli bir estetik ve plastik cerraha danışmalısınız.

Mastopeksi yaptırmadan önce bir plastik cerrahla görüşürsünüz. Cerrahınızla hedeflerinizi, sağlık durumları, alerjiler, önceki ameliyatlar ve mamografi sonuçları dahil olmak üzere tıbbi geçmişinizi, sizin veya ailenizden herhangi birinin meme kanseri öyküsü olup olmadığı konusunu tartışmalısınız.

Ayrıca ameliyat açısından kan sulandırıcılar, vitaminler ve reçetesiz satılan ilaçlar dahil olmak üzere aldığınız tüm ilaçları ve alkol, tütün kullanımı için bilgi vermelisiniz.

Göğüs dikleştirme için iyi bir adaysanız ve ilerlemeye karar verirseniz, cerrahınızın ekibi sizden bir onay formu imzalamanızı isteyecektir. İmzalayarak, cerrahınıza işlemi gerçekleştirmesi için izin vermiş olursunuz.

Ayrıca, prosedürün risklerini anladığınızı ve gerçekçi beklentilere sahip olduğunuzu kabul edersiniz.

Ameliyattan önce plastik cerrahınız sizden şunları isteyebilir:

 • Kan tahlili veya birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcınızla fizik muayene yaptırmanızı.
 • Mamografi çektirmenizi.
 • Sigarayı ve tütün ürünlerini kullanmayı bırakmanızı.
 • Bazı ilaçları almayı bırakmanızı (örneğin, aspirin, NSAID’ler ve bitkisel takviyeler).

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Cerrahınız, meme dikleştirmenizden sonraki birinci veya ikinci gün takip ziyaretiniz sırasında bandajları ve varsa drenleri çıkaracaktır. Doktor ayrıca meme ucunun rengini ve kan akışını da kontrol edecektir.

Ameliyattan sonra birkaç gün rahatsızlık duymayı bekleyin. Doktorunuz, iyileşmeniz sırasında ihtiyaç duyacağınız desteği sağlamak için genellikle sutyen takmanızı veya özel bir pansuman yapmanızı önerir. İlk hafta ağrı kesici ilaçlara ihtiyacınız olabilir.

Göğüs implantlarınız varsa, göğsünüzde implantın yırtılmasına neden olabilecek herhangi bir darbe almamaya dikkat edin.

2 ila 3 hafta içinde cerrahınız tüm dikişlerinizi alacaktır. Memenin boyutu ve şekli zaman geçtikçe gelişmeye devam edecektir.

İki meme arasında hafif simetri farklılıkları olabilir. Eğer öyleyse, plastik cerrahınız meme ucunu gerektiği gibi yeniden konumlandırmaya yardımcı olmak için küçük bir rötuş prosedürü yapacaktır. Daha sonra küçük ayarlamalar yapılabilir.

İyileşmeniz sırasında, aktivitenizi cerrahınızın belirttiği şekilde sınırlamanız ve herhangi bir yan etki veya yaşadığınız sorunu hemen bildirmeniz çok önemlidir.

Herhangi bir ameliyatın enfeksiyon dahil riskleri vardır. Meme küçültme ameliyatı ile meme uçlarında veya meme derisinde kalıcı his kaybı çok nadir görülür.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci

Mastopeksi olan çoğu insan aynı gün eve gider. Birinin sizi eve bırakması ve ilk gece sizinle kalması gerekir. Sıvıyı boşaltmak ve şişmeyi önlemek için bir veya daha fazla insizyonun yakınında ince bir tüpünüz olabilir.

Cerrahi ekibiniz size iyileşme talimatlarını verecektir. Bunlar şunları içerebilir:

 • Drenlerin bakımı ve bandajların değiştirilmesi.
 • Dikkatli hareket etmek. Kollarınızı başınızın üzerine getirmemenizi isteyebilirler. Dirseklerinizi yanlarınızda tutmak, günlük yaşam aktivitelerinizi minimum rahatsızlıkla gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.
 • Herhangi bir komplikasyonun bildirilmesi.
 • Sırt üstü uyumak.
 • Ağrıyı kontrol altına almak veya enfeksiyonu önlemek için ilaçlar (örneğin merhemler veya haplar) kullanmak.
 • Şişmeyi azaltmak ve göğüslerinizi iyileşirken desteklemek için özel bir sütyen giymek.

Göğüs Dikleştirme Operasyona Hazırlık

Göğüs dikleştirme ameliyatına hazırlanırken sizden aşağıdakiler istenebilir:

 • Laboratuar testi veya tıbbi değerlendirme alın
 • Belirli ilaçları alın veya mevcut ilaçlarınızı ayarlayın
 • Göğüs dokunuzda gelecekte meydana gelebilecek değişiklikleri saptamaya yardımcı olması için ameliyattan önce ve ameliyattan sonra bir temel mamografi çekin.
 • Sigara içmeyi bırak
 • Kanamayı artırabilecekleri için aspirin, iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyeleri almaktan kaçının.
 • Göğüs dikleştirme ameliyatı, akredite bir ofis tabanlı cerrahi merkezde, ayakta veya ayakta tedavi gören cerrahi tesiste veya bir hastanede yapılabilir.

Sizi ameliyata götürecek ve ameliyattan sonra en azından ilk gece yanınızda kalacak birini ayarladığınızdan emin olun.

Ameliyat Yaş Sınırı Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı için meme gelişiminin tamamlanması beklenmelidir. Çok özel durumlar haricinde en az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Genel sağlık sorunu olmayan hastalarda özel bir üst yaş sınırı yoktur.

Meme Dikleştirme Ve Meme Büyütme Birlikte Yapılabilir Mi?

Bazı durumlarda, göğüs dikleştirme tek başına hastanın istediği sonuçları elde edemeyebilir. Göğüslerinizin “sönük” göründüğünü veya yaşlanma, kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle hacim kaybettiğini düşünüyorsanız, estetik cerrahınız meme dikleştirme ameliyatı sırasında memeye dolgunluk ve şekil vermek için meme implantları yerleştirebilir.

Her zaman daha büyük, dik göğüsler istemişseniz, kaldırmalı meme büyütme hem tek bir işlemle hem de iyileşmeyle bunu başarmanıza yardımcı olabilir.

Sık Sorulan Sorular

Ameliyatsız Meme Dikleştirme Yöntemi Var Mıdır?

Ameliyatsız kalıcı meme dikleştirme yöntemi yoktur. Yüzeye krem sürmek, masaj yapmak ya da göğüs kası egzersizi yapmak meme sarkmasını ya da meme hacmini düzeltmeye yardımcı olmaz.

Spor yaparak dik göğüslere sahip olmak mümkün değildir. Bunun nedeni göğüs kasının memenin içinde değil arkasında yer almasıdır. Bu kas spor yapılarak geliştirilebilir ancak spor yapılarak meme bezi ve meme içindeki yağ dokusu yeniden şekillendirilemez.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sütyen Kullanımı

Göğüslerinde sutyen benzeri bir bandaj olacak. Göğüslerin yan taraflarına, içinde birikebilecek kan ve sıvıların dışarı atılması için ince bir tüp (dren) yerleştirilir. 4. gün drenler alınacaktır.

Ameliyattan sonra 3 gün yarı oturur pozisyonda istirahat etmeniz iyileşmenizi hızlandıracaktır.5. gün pansumanınız açılır ve pansuman yapılır. Çoğunlukla alınması gerekmeyen emilebilir dikişler kullanılmaktadır. Erimeyen dikiş kullanılmışsa 10. günden sonra alınır. Dikiş alınan bölgeler 6 ay güneşe maruz bırakılmamalıdır.

Ameliyattan sonra 8 hafta özel bir sıkılaştırıcı sutyen (spor sutyeni) kullanmalısınız.

Pek çok hasta, yaptıkları işin niteliğine bağlı olarak göğüs dikleştirme ameliyatından sonraki ilk hafta içinde işlerine döner ve bir hafta kadar sonra günlük aktivitelerin çoğuna devam eder.

Göğüs dikleştirmeden sonraki ilk 2-6 hafta yürüyüş dışındaki egzersizleri sınırlamanız gerekir; estetik cerrahınız, herhangi bir aktiviteye ne zaman devam etmenin güvenli olduğu konusunda size ayrıntılı talimatlar verecektir.

Kalan ağrı ve şişlik, göğüs dikleştirmeden sonraki ilk birkaç ay içinde kademeli olarak azalmalıdır ve çoğu hastanın yaklaşık 8 hafta sonra tekrar balenli sütyen takmasına izin verilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK Karşılar Mı?

Bu yöntem gerek devlet hastanelerinde gerekse de özel hastanelerde uygulanan bir yöntemdir. Bunun yanında meme dikleştirme işlemlerinin SGK tarafından karşılanması da mümkündür.

Aynı zamanda hastaların dikleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında kullanılan tekniklerin özel hastanelere ve devlet hastanelerine göre farklılık göstermesi beklenir.

Estetik ve belirli sağlık sorunlarına yönelik meme küçültme operasyonları belirli ücretler karşılığında yapılmaktadır. SGK maliyetli bir ameliyat olan meme küçültme ameliyatını kapsamıyor.

Bu nedenle meme küçültme ameliyatı olmak isteyen hastaların fiyatları bilmesi ve tüm maliyeti hesaplaması gerekir. Çünkü hastanın işlem için belli bir bütçe ayırması gerekmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir Miyim?

Ameliyattan sonra emzirebilmek için meme bezi, süt kanalları ve meme ucu arasındaki ilişkinin sağlam kalması gerekir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında bu ilişkiyi zedelemeyen teknikler uygulanırsa emzirmek mümkündür.

Meme Dikleştirmede Göğüs Boyutum Değişecek Mi?

Göğüs dikleştirme ameliyatı göğüslerinizin boyutunu önemli ölçüde değiştirmez veya memenizin üst kısmını yuvarlaklaştırmaz. Göğüslerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız göğüs dikleştirme ve göğüs büyütme ameliyatını birlikte düşünebilirsiniz.

Daha küçük göğüsler istiyorsanız, göğüs dikleştirme ve göğüs küçültme ameliyatını birleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Mümkün Mü?

Hastalar memelerine şekil vermek için egzersizlerden de yararlanabilirler. Fakat bu yöntemler her zaman istenilen sonuçlar vermez. Bu nedenlerden dolayı birçok hastanın ameliyat olması ile memelerinde diklik sağlaması mümkündür.

Eğer hastalar göğüs egzersizlerinden ya da ilaç tedavisinden istenilen başarıyı elde edemez ise bu durumda işlemlerin sürekli olması açısından operasyon yöntemlerine ihtiyaç duyulur. 

Bunların yanında hastalarda ortaya çıkan meme silikon yöntemleri ile birlikte memelerin daha dik görünüm kazanması beklentilerin karşılanması noktasında dikkat çeken bir çözümdür.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Hissizlik Olur Mu?

Ameliyat sonrası gelişen doku ödemine bağlı olarak meme başı ve meme derisinde bir miktar his kaybı olabilir. Bu genellikle 6 hafta içinde düzelir; bazen 1 yıl veya daha uzun sürebilir; kalıcı his kaybı çok nadirdir.

Süt Vermeyi Kestikten Ne Kadar Sonra Ameliyat Olabilirim?

Hamilelik ve emzirmeyi takiben daha iyi bir meme şeklini geri kazanmak için göğüs dikleştirme ameliyatı isteyebilirsiniz. Hamilelik, göğüslerde bazı istenmeyen değişikliklere neden olabilir ve genellikle göğüsleri gergin ve sarkık bırakır.

İmplantlı veya implantsız bir meme dikleştirme, bu değişiklikleri geri almaya ve daha estetik bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilir.

Ancak emzirme bittikten sonra meme bezlerinin süt üretimini tamamen durdurması ve gebelik öncesi durumuna dönmesi için en az 3-6 ay beklenmelidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Süt Vermeyi Engeller Mi?

Hamilelikten önce veya sonra da göğüs dikleştirme ameliyatı olabilirsiniz. Göğüs dikleştirmeden sonra hala emzirebileceksiniz.

Meme Büyütme Ve Dikleştirme Ameliyatı Aynı Anda Yapılabilir Mi?

Gerekirse aynı ameliyatta göğüs dikleştirme ve göğüs büyütme işlemleri de yapılabilir. Göğüs dikleştirme ameliyatı (mastopexy) tek başına göğse dolgun bir görünüm kazandırmak için yeterli olmayabilir. Bu durumda göğüs dikleştirme ile aynı seansta veya en az 6 ay sonra meme dokusunun arkasında veya göğüs kasının altında hazırlanan cebe uygun hacimde meme implantı yerleştirilir.

Göğüslerimde Sarkma Var Bana Hangi Ameliyat Gerekli?

Göğüsler sarkıksa dikleştirme şarttır. Ancak memelerin büyüklüğüne göre dikleştirme operasyonu dışında başka bir işleme gerek olup olmadığına karar verilir. Göğüste eğer; sarkma var ama beden (sütyen, cup) normal ise sadece göğüs dikleştirme ameliyatı yapılır.

Sarkık ve meme hacmi küçük ise silikon protezlerle meme dikleştirme ve meme büyütme birlikte yapılır. Meme hacmi büyükse meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatı birlikte yapılır.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir Mi?

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonraki erken dönemde göğüsler fazla kalkık ve sert olurlar. Zamanla yumuşayan ve hafifçe sarkan göğüsler daha doğal kalkık bir görünüme ulaşırlar. Ameliyattan sonra aşırı kilo alımı ya da kilo kaybı memelerde sarkmaya neden olabilir. 

Ameliyat İçin En Uygun Zamanlama Nedir?

Yakın gelecekte bebek sahibi olmayı planlıyorsanız, hamilelik ve emzirme sürecinin bitiminden sonra göğüs dikleştirme ameliyatını önerilir çünkü hamilelik ve emzirme döneminde memeler sarkar ve hacimleri değişir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Yapılmış Bir Memeye Daha Sonra Meme Büyütme Ameliyatı Yapılabilir Mi?

Evet, yapılabilir. Bazen göğüslerin büyüklüğü ve silikon implant ihtiyacı konusunda kafa karışıklığı olabilir. Bu gibi durumlarda öncelikle sadece göğüs dikleştirme ameliyatı yapılır. İstenirse ameliyattan en az 6 ay ila 1 yıl sonra silikon protezlerle meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Meme Dikleştirme Sonrasında Herhangi Bir Sorun Oluşur Mu?

Estetik cerrahi kararı son derece kişiseldir ve faydaların hedeflerinize ulaşıp ulaşmayacağına ve göğüs dikleştirme ameliyatının riskleri ve potansiyel komplikasyonlarının kabul edilebilir olup olmadığına karar vermeniz gerekecektir.

Prosedürü ve göğüs dikleştirme risklerini ve olası komplikasyonları tam olarak anladığınızdan emin olmak için onay formlarını imzalamanız istenecektir.

Meme dikleştirme riskleri şunları içerir:

 • Anestezi riskleri
 • Kanama veya hematom oluşumu
 • Meme asimetrisi
 • Meme kontur ve şekil bozuklukları
 • Geçici veya kalıcı olabilen meme ucu veya göğüs hissi değişiklikleri
 • Derin ven trombozu, kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar
 • Cildin derinliklerinde bulunan yağ dokusu ölebilir (yağ nekrozu)
 • Sıvı birikimi
 • Enfeksiyon
 • Kesiklerin kötü iyileşmesi
 • Revizyonel cerrahi olasılığı
 • Meme ucu ve areolanın potansiyel kısmi veya tam kaybı

Bu riskler ve diğerleri, izninizden önce tam olarak tartışılacaktır. Tüm sorularınızı doğrudan plastik cerrahınızla görüşmeniz önemlidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

Öncelikle kişinin memelerinin estetik görünümünden rahatsızlık duyması ve gönüllü olarak bir plastik cerrahi uzmanına başvurması gerekir. Meme başının meme altı kıvrımı hizasında veya daha aşağısında olduğu durumlarda sarkmanın derecesine göre hangi cerrahi tekniğin kullanılacağına karar verilir. Ayrıca, memenin büyüklüğü de değerlendirilir ve sadece göğüs dikleştirme mi yoksa ek olarak meme küçültme veya meme büyütme işlemine gerek olup olmadığına da karar verilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici Midir?

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası izlerin son ve doğal halini alması yaklaşık 2 yıl sürer. Özellikle ilk aylarda yaranın iyileşmesi için merhemler kullanılır. Çoğu hasta için yara izleri rahatsız edici değildir.

Meme Dikleştirmede Mükemmel Simetri Nedir?

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra her iki meme ucunun aynı hizada olması, meme ucunu çevreleyen renkli kısmın her iki memede de aynı çap ve şekilde olması ve her iki memenin de aynı şekil ve büyüklükte olması durumunda mükemmel simetriden söz edilebilir. Ancak gerçek hayatta böyle mükemmel bir simetriye ulaşmak çok zordur.

Meme Dikleştirme İle Giderilebilen Sorunlar Nelerdir?

Kilo vermek genellikle meme hacmini kaybetmek anlamına gelir. Göğüs dikleştirme, fazla deriyi alarak daha orantılı, genç bir meme şeklini geri kazanmaya yardımcı olabilir. Sonuçlar oldukça uzun ömürlüdür. Elbette memenin sonsuza kadar dik kalması pek olası değildir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı meme dokusunu yeniden şekillendirdiği ve sarkık göğüsleri kaldırdığı için, bu işlem meme simetrisini iyileştirmede çok etkili olabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Meme Kanserine Neden Olur Mu?

İlk olarak net olan şudur ki silikon meme protezleri meme kanseri yapmazlar. Günümüzdeki gelişen görüntüleme teknikleri ile de kendiliğinden gelişebilecek meme kanserlerinin tanısına da engel olmazlar. Meme dikleştirme ameliyatı kansere sebep olmaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2023

Göğüs dikleştirme ameliyatının fiyatı, memelerin durumuna ve belirlenen hedefe ulaşmak için uygulanacak yöntemlere göre belirlenecektir. Göğüs dikleştirme operasyonlarının çoğu kozmetik cerrahi olarak kabul edilir.

Çoğu sigorta planı kozmetik cerrahi masraflarını karşılamaz. Sigorta planınızı kontrol edin ve sağlık uzmanınıza belirli maliyetler hakkında bilgi alışverişinde bulunun. Meme dikleştirme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.