fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Vajina Estetiği

Vajina Estetiği; Kadınlarda bulunan vajina yıllar içerisinde deformasyona uğrayabilmektedir ya da genetik olarak formunda farklılıklar bulunmaktadır. Vajina estetiği, vajinal dudağın ve kasık bölümünün fonksiyonel ve estetik olarak düzeltilmesini kapsamaktadır.

Aynı zamanda vajinanın iç dudakların küçültülmesi, vajina dış dudakların dikkatlice düzeltilmesini, vajinanın bazı bölümlerine yağ enjeksiyonunun yapılması, vajinayı daraltma ya da himen zarı denilen halk arasında kızlık zarı olarak da bilinen zarın dikilmesinide kapsayan bir estetik cerrahisidir.

Vajina dudaklarının daraltılma işlemleri genelde normal doğum yapmış olan kadınların kontrolsüz şekilde epizyotomi kesilerinin atılması, çok doğum yapılması, yaşın ilerlemesinden kaynaklanan ve vajina yapısı gibi nedenlerden vajina duvarında genişlemeler meydana gelmektedir. Bu tür sorunlar hem estetik açıdan hem de cinsel ilişkideki sorunlara yol açabilmektedir.

Vajinanın iç dudaklarınının şekli, büyüklüğü, rengi hangi millete ve hangi yaşta olunmasına göre değişkenlik göstermektedir. İç dudaklar genelde birbirinden farklıdır veya daha büyük ya da uzun olmasından dolayı simetriği bozulmuş olabilir. Bunlar genetikte olabilir ya da bahsettiğimiz nedenlerden dolayı da değişiklik gösterebilmektedir.

Vajina iç dudakların fazla dolgun olan tarafları gün içinde terleme yapacağından kötü koku yayıp sizi rahatsız edebilir. Estetik açıdan da sizi rahatsız edebilir aynı zamanda cinsel ilişki esnasında ağrıya da neden olabilmektedir. Vajina estetiği sayesinde buna sebebiyet veren vajina iç dudaklarının fazlalıkları küçük bir operasyon ile küçültülebilmektedir.

İç dudağın sınıflandırılması aşağıdaki gibidir.

 1. tip: 2 cm’den daha az
  2. tip: yaklaşık 2 cm ile 4 cm
  3. tip: yaklaşık 4 cm ile 6 cm
  4. tip: yaklaşık 6 cm’den büyük olması

1- Vajina Estetiği Öncesi Görüşme

Bu görüşmede vajina estetiği olacak kişinin şikayetleri ve operasyon sonrası beklentileri değerlendirilmelidir. Operasyonun hakkında ayrıntılı bilgiler verilmektedir.

2- Estetik Teknikleri

 • Vajina iç dudak büyüklükleri için: S insizyon tekniği kullanılarak operasyon esnasında iç dudaklar küçültülmektedir.
 • Vajina dış dudak büyüklükleri için: S insizyon ya da fusiform doku çıkarma tekniği uygulanmaktadır.
 • Pubis yani kasık büyüklükleri için: Kasık kaldırılma ya da doku çıkarma işlemi uygulanmaktadır.
 • Küçük iç dudak ya da küçük dış dudaklar için yağ enjeksiyon operasyonu uygulanmaktadır. Daha sonra ek yağ eklenmesi yaklaşık 6 ay sonra yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu işleminden sonra hastaların büyük çoğunluğu cinsel ilişki sırasında daha fazla zevk aldığı belirlenmiştir.
 • Vajina daraltma operasyonu için: Vajinanın arka kısmından bir parça çıkarılmaktadır. Özel bir dikiş kullanıldığından dikişleri operasyondan sonra almaya gerek yoktur.

3- Estetik Yaşı

18 yaşını geçmiş her kadına uygulanabilmektedir. Vajina dış ve iç dudak işlemlerinin kızlık zarına zararı yoktur. Vajina estetiği cinsel ilişkiye, hamile kalmaya ve orgazma engel olmamaktadır.

4- Estetik İçin Hazırlıklar

Estetik yaptıracak işinin aspirin ve benzeri ilaçları ameliyattan bir hafta öncesinde kesmesi gerekmektedir. Sürekli kullandığınız bir ilaç varsa doktordan onay alınarak kesilmelidir. Estetik yaptıracak kişinin sigarayı hem operasyondan önce hemde operasyondan sonra bir süre kullanmaması gerekmektedir.

5- Anestezi Türü

Vajina estetiği genellikle lokal anestezi ile sedasyon ile yapılmaktadır. Vajina daraltma işlemi lokal anestezi ya da genel anestezi ile yapılmaktadır.

6- Estetik Fiyatları

Yapılacak işleme göre vajina estetiği fiyatları farklılık göstermektedir. Vajina iç ve dış dudak estetiğinin uygulanacağı boyutlar ve enjekte edilecek yağ oranına bağlı olarak değişmektedir. 

7- Estetik Süresi

Vajina estetiğinin büyüklüğüne göre işlemler yaklaşık yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir.

8- İyileşme Süreci

Hasta gün içinde taburcu edilmektedir. Bölgesel hijyene ve düzenli olarak pansuman yapılmasına önem verilmelidir. Operasyondan sonra günlük hayata hemen dönülmektedir. Özel dikiş kullanıldığından dolayı dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

Hasta ve işleme bağlı olarak bir hafta antibiyotik kullanımı önerilmektedir. Operasyon sonrasında ilk bir ay içerisinde cinsel ilişki ve küvet içerisinde banyo yapılması önerilmemektedir. Operasyon sonrasında ikinci gün ılık duş alınabilmektedir.

Vajina Estetiği Fiyatları 2023

Vajina estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.