fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Penis Protez

Penis Protezi Uygulaması (Mutluluk Çubuğu)

Penis protezi ya da halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesini doğal yolla gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere cevap vermeyen erkeklerde uygulanan, yapay bir penisin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur.

Penis protezleri genellikle silikon alaşımlı materyallerden yapılmakta ve genelde her bir penis içinde var olan 2 süngersi haznenin içerisine yerleştirilmektedir. Dolayısıyla bir kişide penis protezi ameliyatı yapıldığı zaman 2 çubuk bir penis içine yerleştirilmektedir.

Penis protezi bükülebilir sabit modelleri olduğu gibi normal halde yumuşak olan ve içine su dolduğunda sert ve ilişkiye hazır bir penis görünümü sağlayan modelleri de vardır.

Penis Protezi Operasyon Süreci

Ameliyat süresi, yerleştirilecek protezin tipine göre 45 dakika ile 1. 5 saat arasında değişebilir. Ameliyat sonrası hastanede kalış süresi ise hastanın ağrı ve yara iyileşmesi durumuna göre 2-5 gün arasında değişebilir.

Penis Protezi Uygulama Sonrası

Taburcu olduktan sonra 1 hafta kadar yara yerine su temasının olmaması ve yara yerinin çok temiz tutulması gerekmektedir.

Uygulama sonrası en az 4 hafta cinsel ilişkide bulunulmaması gerekmektedir. Bu sürenin sonunda ameliyatı yapan doktor tarafından gerekli kontroller yapılır ve muayene sonrası cinsel ilişkiye izin verilir.

Yüksek ateş, uzayan ağrı, yara yerinde akıntı, peniste şişlik ve kızarıklık, idrar yapamama veya idrar yapma güçlüğü gibi durumların varlığında mutlaka ameliyatı yapan doktora vakit kaybetmeden başvurulması gerekmektedir.

Sertleşme Problemi konusunda yaşanılan tüm sorunlarda mutlaka uzman doktora başvurulmalı ve mümkün olduğunca doğru ve ayrıntılı bilgi verilmelidir. Çok yaygın olan bu rahatsızlığın utanılacak bir durum olmadığı bilinmelidir. Her yıl yeni tedavi yöntemleri ortaya çıkmakta ve her türlü sertleşme sorununun tedavisi mümkündür.

Sertleşme Sorunu Nedir?

Sertleşme Problemi adı ile bilinen Erektil Disfonksiyon her on erkekten birinde görülebilen yaygın bir problemdir. Bir çok nedene bağlı olmakla birlikte; şeker hastalığı, yüksek tansiyon, koroner arter hastalığı, böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara, sinir sistemi, hormonal sistem ve damar sistemi hastalıklarına bağlı gelişebilir.

Cinsel ilişkilerin neredeyse tümünde sertleşmeyi sağlayamama ve sürdürememe veya yetersiz sertleşmenin olması psikolojik sorunları da beraberinde sürükleyerek sorunu çıkmaza sokmaktadır. Ayrıca sadece penise ait bazı hastalıklar ve psikolojik nedenlerle de gelişebilir.

Bazı yaralanmalar, ameliyatlar, çeşitli ilaç ve madde kullanımı da sertleşme bozukluğuna yol açabilir. Yaşlanma, kronik hastalıklar ve sigara, sertleşme bozukluğu için bilinen başlıca risk faktörlerindendir. Serteşme sorunun hangi nedenlere bağlı olarak oluştuğunu tespit etmek için muayene, kan testleri ve psikolojik testler yapılmaktadır

Penis Protezi Fiyatları 2023

Penis Protezi Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.