Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Meme Küçültme

Bayanlar, özellikle ergenlik dönemlerinde büyük göğüslere sahip olmaları nedeni ile kıyafet seçiminde zorluk, utanma, öz güven eksikliği ve hareket güçlüğü gibi sıkıntılar yaşamaktadır. Büyük göğüslere sahip olmak genetik faktörlere bağlı olabileceği gibi aşırı kilo almak, doğum yapmak ve emzirme sürecinden de etkilenmektedir. Büyük memeler, tüm bu ruhsal ve psikolojik etkilerin yanı sıra kişilerin önemli sağlık sorunları yaşamasına da neden olmaktadır. Boyun ağrısı, sırt ağrısı, pişik, kötü koku oluşumu, omuz ağrısı, kamburluk, kollarda uyuşma hissi ve gündelik hareketlerin normal standartlarda yapılamaması, büyük ve sarkık memelerin sebep olduğu hastalıkların başında yer alır. Ayrıca büyük göğüslere sahip olmak, kadınların normalden daha yaşlı ve daha kilolu görünmesine sebep olur. Meme küçültme ameliyatları sayesinde kişiler ruhsal ve fiziksel sıkıntılarından, kolaylıkla kurtulabilmektedir. Meme küçültme ameliyatı, büyük göğüslerinden rahatsız olan ve sağlık sorunu yaşayan kişilerin yanı sıra, simetrisi olmayan ve farklı büyüklüklere sahip olan memelere de yapılabilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırma Sebepleri

  • Eğer vücuda göre göğüsler fazla iriyse,
  • İki göğüs arasında asimetri varsa,
  • Göğüs büyüklüğü hastanın normal aktivitelerini engelliyorsa,
  • Meme alt kıvrımında cilt tahriş oluyorsa,
  • Meme ağırlığı sebebi ile boyun ve sırt ağrısı yaşanıyorsa meme küçültme ameliyatıyapılabilir.

 

Meme Küçültme Ameliyatı

Literatürde, Reduction Mammaplasty olarak adlandırılmış meme küçültme ameliyatı, memelerinin görüntüsünden rahatsız olan kişilerin, sağlık sorunları yaşayan kişilerin ve sarkık memelerinden rahatsız olan kişilerin, tercihi doğrultusunda yapılan bir operasyondur. Genel olarak estetik kaygıları gidermek amacı ile meme ameliyatına başvurulsa da, büyük memelerin neden olduğu sağlık sorunları nedeniyle de meme küçültme ameliyatı yapılabilmektedir.

Plastik cerrahi ve estetik alanında uzman kişiler ile çalışan kurumumuzda, meme küçültme ameliyatları kişilerden bir takım tahliller talep edildikten ve dikkatlice incelendikten sonra yapılmaktadır. Uzman cerrahlarımız meme küçültme ameliyatlarını ters T ve lolipop adı verilen kesi metotları kullanarak yapmaktadır. Meme küçültme ameliyatları, meme boyutuna ve uygulanacak işlemlere göre yaklaşık üç dört saat içinde tamamlanmaktadır. Meme başının ve meme etrafının belirtilen metotlar ile kesilmesi ile fazla meme derisi ve fazla meme dokusu kişilerin vücudundan alınmaktadır. Daha sonra meme başını yukarı kaldıran cerrahlarımız,   meme dokusuna kişilerin istek ve vücut yapılarına göre şekil vererek, meme küçültme ameliyatını tamamlamaktadır.