fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Bacak Germe Nedir?

Bacak Germe; Yaşanan fazla kilo kayıpları, hamilelik sonrası, yaşın ilerlemesiyle üst bacak bölgelerinde yağlanmalar ve sarkmalar meydana gelebilir. Bu durum kişide hem görsel olarak hem de yürürken rahatsızlık verdiği için bacak germe başka bir deyişle uyluk germe ameliyatına ihtiyaç duyabilirler.

Bacak Germe Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

Doktor görüşmesinde detaylı bir muayene ve inceleme gerçekleştirilerek hastanın beklentisi ve olabilecek sonuçlar hasta ile görüşülür.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Ne Kadar Sürer?

Bacak germe ameliyatında, üst bacakta sarkan yağ dokusu ve fazla cilt çıkarılır. İşlem genel anestezi altında uygulanır. Üst bacak germe ameliyat süresi ön muayene esnasında söylense de ortalama 1 ya da 2 saat gibi bir süre alabilir. Ameliyat sonrasında 1 gece hastanede kalınması gerekir.

Sıkılaşma sağlanabilmesi için fazla deri yukarıya doğru yani kasıklara gerilir. Ameliyattan sonra bölgede ince uzun bir kesi izi bulunur. Hasta, ameliyat sonrası çok şiddetli ağrılar çekmez. Yaşayacağı ağrılar için doktorun vereceği ağrı kesiciler yeterli olacaktır.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Hastanın 1 hafta dinlenmesi ve yoğun bacak hareketlerinden kaçınması önerilir. Bu durum dikiş bölgesinin korunması için son derece önemlidir. Ameliyat sonrasında ortalama 2 ila 4 hafta aralığında düzenli olarak korse kullanılması gerekir. 1 ila 2 hafta içerisinde hasta günlük hayatına dönebilir.

Bacak Germe Fiyatları 2023

Bacak germe fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.