fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Çene Estetiği

Çene Estetiği Nedir?

Çene Estetiği, küçük bir çeneyi büyütmek ve ortaya çıkartmak için uygulanır. Doğru planlama ve uygulama sayesinde protezlerin tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi sonuçlar ortaya çıkardığı görülür.

Çene Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene protezleri ağız içerisine, alt dudağınızın en derininden ya da çene altından yapılan bir kesim ile yerleştirilir. İşlem genel anestezi yada lokal anestezi yöntemi ile uygulanabilir. Çene estetiği yapılarak, çene altında bir kaç cm’lik bir kesim yapılır ve belli belirsiz de olsa bir iz kalır. 18 yaşını dolduran herkese uygulanabilen ameliyat, ortalama 1 saat sürmektedir.

Çene Protezi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ağız içerisinde bulunan ve kendiliğinden eriyen dikişler, 7 ila 10 gün içerisinde yok olur. Çenede ödem ve hafif şişlik görülebilir. Ameliyat sonrasında hareketli yaşam tarzından ve ağır aktivitelerden uzak durulması gerekir.

Ameliyat sonrasında doktor tarafından belirlenen süre zarfınca özel bantlar kullanılması istenilir. Ortalama üçüncü haftadan sonra çenenizin şekli daha belirgin hale gelir. Ameliyattan sonra 3 ila 7 gün içerisinde günlük hayatınıza kolaylıkla dönebilirsiniz.

Çene Estetiği Fiyatları 2023

Çene estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.