fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Popo Estetiği

Nişantaşı Popo Estetiği

Popo Estetiği; Kum saati görünümü elde etmek popo ve kalça bölgesindeki vücut kontörünü değiştirme ameliyatları ile birlikte son yıllarda Brezilyalı poposu kavramı tüm dünyada geniş talep oluşturmuş ve “Brazilian Butt Lift (BBL)” (Brezilyalı poposu ameliyatı) adında kavram ortaya çıkmıştır.

Popo estetiği ameliyatında hastaların genel olarak talep ettikleri popoda olan lokal. Bunlardan en sık gördüğümüz poponun yaygın olarak büyümesidir. Diğer istekler ise popodaki sarkıklığın toparlanması, popoda olan lokal çöküklüklerin giderilmesi veya sellülit yapısının ortadan kaldırılmasıdır.

Popo Estetiği Ameliyatı

Detaylı bir muayene sonrasında uygun ölçümler yapılarak ve hastanın taleplerine paralel muayene bulgularına yönelik operasyon planlaması yapmaktadır.

Bu aşamada işaretlemeler üzerinden yapılacak operasyon hastaya detaylıca anlatılır ve hangi alanlara ne tip girişimler olacağı planlanır. Genel olarak talep edilen popo büyütme işlemi veya sarkma olan hastaların tedavisinde başlıca iki seçenek mevcuttur. Bunlardan ilki popoya yağ enjeksiyonu, diğeri ise implant (silikon) yardımıyla poponun büyütülmesidir.

Popo estetiği ameliyatlarında geleneksel uygulamalar yumuşak dokuya odaklanmakta ve yağ transferi yöntemini kullanmaktadır.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütülmesi planlanan hastalarda liposuction yardımıyla tüm vücuttan toparlanan yağ dokusu hazırlandıktan sonra popoda büyütülmek istenen alanlara kanüller yardımıyla geri verilir. Yağ transferi işleminde herhangi bir kesi yapılmadığından, silikon uygulamalarına göre daha az risk taşımaktadır.

Protez ile büyütme düşünülen hastalarda ise kuyruk sokumu bölgesinden yapılan bir kesi yardımıyla hazırlanan ceplere uygun boyutta protezler yerleştirilir. Bunun dışında eğer lokal çökmeler veya sellülit görünümü olan hastalarda ise yüzeyel liposuction ile beraber yağ enjeksiyon uygulamaları istenilen sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Silikonlar genellikle dokuya derinlemesine yerleştirilmez ve potansiyel komplikasyonların ortaya çıkma riski daha azdır. Bununla birlikte, popo estetiği sonrasında, özellikle ilk 1-2 aylık süreçte özel koruyucu giysiler giyilmesi ve zorlayıcı egzersizlerden kaçınılması önerilmektedir.

Bu uygulamalarda tam iyileşme süresi, 6-8 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Ameliyat Sonrası

Popo estetiği ameliyatı sanılanın aksine ciddi ağrı yaşayacağınız bir operasyon değildir. Ek olarak operasyon sonrası uygulanacak ağrı kesiciler şikâyetlerinizi büyük oranda ortadan kaldıracaktır. Operasyon sonrası sırtüstü yatmanızda ve oturmanızda engel bir durum yoktur.

Ameliyat sonrası 1 gece hastanede konaklayan hastalar ertesi gün taburcu edilmektedir. Dördüncü günden itibaren banyo yapabilir ve 7. günden itibaren sosyal hayata rahatlıkla dönebilir.