fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Cilt bakımı, cildin iyileştirilmesi, güzelleştirilmesi ve cilt kalitesini artırmaya yönelik uygulamalardan oluşmakta olup, günümüzde hem kadınlar hem erkeler tarafından uygulama ve  tedavileri düzenli olarak yapılmaktadır.

Her türlü çevresel etkiye açık olan ciltler zamanla pürüzsüz görünümünden uzaklaşmaya başlar. Kışın sert hava koşulları, yazın güneş ışınları, makyajla uyumak, makyajı iyi temizlememek ya da cilt bakımlarını aksatmak cildi yıprattığı gibi büyük cilt problemlerine de yol açmaktadır.

Alkol ve sigara tüketimi, beslenme alışkanlıkları ve çevresel etmenlerce zamanla canlılığını yitiren cilt zamanla  yıpranma ve lekelenme sorunlarınıda beraberinde getirmektedir.

Bu noktada cilt bakımı cildi iyileştirmek ve iyi olan halini korumak için son derece önemli ve düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması sonucu size sağlıklı ve parlak bir cilt sunmaktadır.

Cilt Bakımının Yapılma Nedenleri;

  •  Ciltte oluşan aknelerin giderilmesi için
    •    Cilt gözeneklerinizin sıklaşması
    •    Doğum veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen cilt lekelerinden cildin arındırılması
  •  Ciltte renk eşitliğinin sağlanması

Cilt Nakımı Nasıl Yapılır?

Evde kendiniz bitkisel veya kozmetik ürünler ile doğal cilt bakımı yapabileceğiniz gibi, cilt bakım merkezlerinde de uzmanlara bakımınızı uygulatabilirsiniz. Eğer cildinizde kalınlaşma, yoğun ve büyük lekeler gibi problemler varsa, bu lekeler için profesyonel cilt bakım uzmanlarından mutlaka yardım almanız gerekmektedir.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı yapılırken doğru sonuçların alınabilmesi için bazı dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlara dikkat edilmeden yapılan cilt bakımı uygulamaları güzel sonuçlar vermeyecek ve sorunların çözümünü sağlanmayacaktır.

Öncelikle yapılması gereken cilt tipinin doğru analiz edilmesidir. İnsan cildi kuru, yağlı ve normal yapıda bulunabilmektedir. Kuru olan ciltlere nemli bakımlar yağlı olan ciltlere ise ciltteki yağı azaltacak olan bakımlar yapılmalıdır.

Cilde uygun bakımın seçilmesi son derece önemlidir. Her cilt tipine aynı bakımın uygulanması istenen sonuçları vermeyecektir. Cilt tipinin belirlenmesinin ardından bir diğer önemli nokta seçilecek olan ürünlerin kaliteli olması ve cilde zarar vermemesidir.

Ürünün içerdiği bileşenler yoğun ise hassas olan ciltler olumsuz yönde etkilenecektir. Derinin tahriş olmaması için kaliteli ürünler seçmek oldukça önemli bir konudur.

Ayrıca bakım ürünlerinin yanı sıra cilt bakımı yapılırken kullanılacak olan bez, kese ve silindirlerin yumuşak yapıda olanları tercih edilmelidir. Aksi takdirde yine cilt üzerinde olumsuz etkiler gözlenebilecektir.

Cilt bakımında en önemli noktalardan biri de bu bakımların düzenli aralıklarla tekrar edilmesidir. Düzenli yapılmayan bakımların çok fazla etkisi olmayacak ve kısa dönemde eski olumsuz etkilerin geri gelmesine sebep olacaktır.

Cilt Bakımı Fiyatları 2023

Cilt bakımı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.