fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Prp, kanda bulunan trombositlerden zengin olan plazmanın vücuda enjeksiyon sistemi ile enjekte edilmesi olarak tanımlanabilmektedir. Trombositlerin cilt onarma özelliği bulunmaktadır. Hastadan alınan kan ile özel bir ozon tekniği kullanılarak plazma elde edilmektedir.

Bu özel cihaza konularak hastanın yüz bölgesine enjekte edilmektedir. Ciltteki kırışıklıklarda, cilt yüzeyi üzerindeki çizgilerde ve cildin sarkmasında Prp yöntemi oldukça etkili bir yöntemdir. Haftada 1 kez ya da 15 günde 1 kez yapılan bir tedavi ile ortalama 4 ile 6 seans yapılmaktadır.

Sonraki tedavi süreçlerinde ise 1 ay, 3 ay ve senede 1 kez olmak üzere tekrar bir işlem yapılmaktadır. Bu süreçler sonucu, cilt yüzeyi gençliğinizde olduğu kadar daha genç bir görünüme kavuşmaktadır.

Aynı zamanda PRP tedavileri, saç köklerini güçlendirmek amacı ile de kullanılmaktadır. Bu yöntemle amaçlanan saç köklerinin hücrelerinin yenilenmesi, dökülen saçların durdurulması ve bir süre sonra da saçların çoğalmasıdır.

PRP tedavisi vücuttaki büyüme hormonlarında artışa sebep olduğu için tedavi edilen bölgede doku yenilenmesi sağlamaktadır ve aktif sivilcelerden, lekelerden kurtulmak bu şekilde mümkün hale gelmektedir.

Prp Nasıl Uygulanır ?

Prp uygulaması gözle bile görülemeyecek incelikteki iğneler ile cildin içerisine enjeksiyon tekniği ile yapılabilmektedir. Bu uygulama sayesinde, cildin tüm yüzeylerine temas sağlanmaktadır. Aynı zamanda saça, göz altına, kırışıklıklara ya da cilt lekelerine PRP yöntemi uygulanabilmektedir.

Tıpta Prp Yönteminden Faydalanılan Alanlar

Tıpta pek çok alanda PRP yöntemi büyük oranda başarı göstermiştir.  Peki PRP yöntemi hangi alanlarda kullanılmaktadır? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezlerinde, Ortopedi ve Travmatoloji alanında , Kalp ve Damar Cerrahisi alanında , Dermatoloji alanında , Tüp bebek yönteminde de kullanılabilmektedir.

Dökülen Saçlar Prp İle Nasıl Tedavi Edilmektedir?

Dökülen saçlar için PRP denilen yöntemde, kişinin kendisinden 8-10 cc kan alınarak  özel kitlerde bu kan bir işleme tabi tutulmaktadır. Daha sonra hızlı bir dönüş işleminden geçirildikten sonra kanın içerisindeki kımızı ve beyaz hücreler ayrıştırılır. Ve trombositten zenginleştirilmiş kısım elde edilmektedir.

İşlem gören kandan elde edilen PRP aşısının içerisinde normalden 2-3 kat daha fazla trombosit bulunmaktadır. Bu sıvıyı, enjekte ettiğimiz saç diplerine özellikle mezoterapiyi alternatif olarak kullandığımız saç dökülmelerinde etkili bir yöntemdir.

Saç köklerine enjekte edilen PRP aşısı, saç köklerinin güçlenerek kalınlaşmasına ve hacimli hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Genellikle saçlı derilerde 2 yada 3 seans olarak uygulanan PRP yönteminde hastanın saçlarında canlanma görülebilmektedir.

Saçların hacminin ve canlılığın kaybolmaması adına 10-12 ay sonra PRP yönteminin tekrarlanması gerekmektedir. Kürler tekrarlandıkça da PRP’nin canlandırıcı etkisi de uzamış olmaktadır. Bir diğer PRP ile yapılan tedavi sonucunda ise saçların dökülmesi azalmaktadır.

Çünkü o bölgedeki saç köklerini uyarıcı etkiye sahip olması bakımından saç kökleri artacaktır. O yüzden özellikle saç dökülmelerinde PRP yöntemi aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Prp Tedavisi Fiyatları 2023

Prp tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.