fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Mide Botoksu

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu uygulaması, endoskopik yöntem ile midenin belirli bölgelerine botoks (Botulinum toksini) enjekte edilmesi ile kilo verdirme yöntemidir. Bu yöntem ile mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak yediklerinizin mideden boşalma süresi geciktirir. Böylece iştah kaybı ve daha geç acıkmanız sağlanır.

Mide Botoksu Nasıl Uygulanır?

Mide botoksu endoskopi yöntemiyle uygulanır. Hafif bir anestezi uygulaması ile güzel bir uyku halindeyken midenin belirli bölgelerine botoks uygulamanız yapılır. İşlem bitişinde hastane yatışı gerektirmeden, 1-2 saat gözetim ve dinlenme süresi sonrası aynı gün içerisinde taburcu olursunuz.

Mide Botoksu Kimlere Uygulanabilir?

Kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat olmadığı için, özellikle ameliyat korkusu yaşayan, uygulama sonrası hızla sosyal hayatına dönmek isteyenler daha çok tercih etmektedir.

Vücut Kitle Endeksi 40’ın altında olan, fazla kiloları olan ama obez olmayan ve kilo vermek isteyenler için mide botoks uygulaması ideal bir yöntemdir.

Mide Botoksu Ne Kadar Sürer?

İşlem süreci ortalama 20 dakikadır.

Mide Botoksundan Sonra Günlük Hayatıma Ne Zaman Dönebilirim?

İşlem sonrası 1 ila 2 saat içinde günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yan etkisi olur mu?

Mide botoksu cerrahi bir işlem olmadığı için yan etki ve komplikasyon yaşanmaz. Botoks uygulaması vücuttan ortalama 4 ila 6 ay sonra tamamen atıldığı için hasara neden olmaz.

Mide Botoksu Fiyatları 2023

Mide botoksu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.