fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Dudak Estetiği Fiyatları

Dudak Estetiği Nedir?

Dudak Estetiği; Uzman doktorlarımız ve profesyonel ekibimizle hastalarımızın daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlamaktayız. Konuyla ilgili her detay için bizimle iletişime geçilebilir.

Dudak estetiği; oldukça geniş bir açılım gerektiriyor. Zira dudak estetiği yalnızca dudak kalınlaştırma anlamına gelmemektedir. Dudak estetiği; dudakların daha estetik ve simetrik bir görünüme kavuşturulması için uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen bir müdahaledir.

Dudak Estetiği Gerektiren Durumlar

Dudak estetiği birçok durumdan dolayı yapılabilir.

  • Dudak yapısı ince olabilir.
  • Dudak yapısı kalın olabilir.
  • Yaş ilerlemesine bağlı olarak dudakların kalınlığında azalmalar meydana gelmiş olabilir.
  • Çeşitli nedenlerden dolayı dudakta şekil bozuklukları olabilir.


Bu gibi nedenlerle hastalarımız bize başvurmaktadır. Özel bir muayene sonrasında hastamızın problemi teşhis edilir. Uzmanımız, gerekli değerlendirmeyi yaparak hastamıza hangi uygulamanın yapılması gerektiğine karar verir. Elbette, bu kararlar hastamızın beklentileri de dikkate alınarak belirlenir.

Dudak İnceltme İşlemi

Aşırı ve hastayı rahatsız edici şekilde kalın olan dudakların küçültülmesi işlemidir. Bu işlemde; kalın olan dudağın mukozasından yani; kırmızı renkli kısmına işlem uygulanır. Bu kısımdan elips şeklinde bir parça altındaki yağ dokularıyla birlikte çıkartılır.

Daha sonra özel bir teknikle dikilir. Bu işlem uzmanımız tarafından lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Uygulama sonrasında dudakta hafif şişlik ve morluklar oluşabilir. Bu son derece normal bir durumdur. Bu etkiler geçicidir. Birkaç gün içerisinde tamamen kaybolurlar.

Hastalarımızın en tedirgin olduğu nokta ise uygulama esnasında atılacak dikişlerin görünüp görünmeyeceğidir. Bu işlem için uygulanan dikiş izleri görünür değildir. Dolayısıyla hastalarımız için bir estetik kaygıya sebebiyet vermez. Aynı zamanda her hangi bir iz kalması da söz konusu değildir.

Dudak Kalınlaştırma

Dudakların inceliğinden şikayet eden hastalarımız için uyguladığımız bir işlemdir. Dudak kalınlaştırma işlemi için dolgu maddeleri, yağ greftleri ve fasia greftleri kullanılabilir. Kullanılacak özel maddeler ile dudak hacmi artar. Böylece dudağın kalınlaşması sağlanmış olur. Burada, hangi maddenin kullanılacağı uzman doktorumuzun muayenesi ve hastamızın genel durum ve beklentileri gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir.

Dudak kalınlaştırma işlemi, cerrahi bir müdahale değildir. Cilt altına ve mukoza altına doktorumuz tarafından enjekte edilen hyaluronik ile dudağın kalınlaştırılması işlemidir. Son derece basit bir işlemdir. Hastamız, uygulama sonrasında hemen iş ve sosyal yaşantısına geri dönebilir.

Dudak Estetiği Sonrası Süreç

Her uygulama sonrasında olduğu gibi dudak estetiği sonrasında da bazı hususlara gereken önem gösterilmelidir.

  • Uygulama sonrasında doktorumuzun tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.
  • Uygulamanın hemen sonrası havuza girilmemelidir. Zira, havuzlardan enfeksiyon kapma riski her zaman yüksektir. Özellikle estetik uygulamalar sonrasında bu hususa daha fazla dikkat edilmelidir. Uygulamadan üç gün sonra rahatlıkla havuza girilebilir.
  • Uygulama sonrası en az bir hafta makyajdan uzak durulmalıdır. Bilindiği gibi kozmetik ürünler kimyasal madde içermektedir. Bu kimyasallar dudak estetiği işlemine zarar verebilir. Bu nedenle; bu süreçte makyajdan kaçınılmalıdır.
  • Dudağın, güneşin zararlı ışınlarından korunması için güneş kremi kullanılabilir. Güneş kremi, doktorumuzun önerdiği bir krem olmalıdır. Bunun yanı sıra; yine doktorumuzun tavsiyesi ile morarmayı önleyici kremler kullanılabilir.
  • Estetik sonrası bir süreliğine hastamızın yüz üstü uyumaması gerekmektedir.

Dudak estetiği sonrası uyulması gereken kurallar ve dikkat edilmesi gereken hususlar uzmanlarımızca hastalarımıza iletilir. Hastalarımız bu süreçte, doktorlarımızın bilgisi dışında hareket etmemelidir. Estetik işleminin başarısı ve hastamızın sağlığı açısından bu oldukça önemlidir.

Dudak Estetiği Fiyatları 2023

Dudak Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.