Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Liposuction (Yağ Aldırma)

Nişantaşı Liposuction (Yağ Aldırma)

Liposuction yöntemi ile bölgesel fazlalıklardan kurtulun

Liposuction, karın bölgesi, bel, kalça, bacak, sırt, kol ya da boyun bölgesi gibi vücudun belirli bölümlerindeki, diyet ve diğer zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen dirençli yağ dokularının alınması ve vücut hatlarının daha iyi şekillendirilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir. Liposuction genel bir kilo verme yöntemi değil, yeniden şekil verme ameliyatıdır.

Liposuction Neden Yapılır?

Liposuction uygulamasında başlıca hedef vücudun diyet ve egzersiz kombinasyonuna yanıt vermeyen karın, bel sırt, bacak içi-dışı, basen, diz çevresi ve çene bölgesinde biriken yağ hücrelerinin parçalanarak tahliyesini gerçekleştirmektir.

İyi bir cilt tonunuz ve esnekliğiniz varsa, cildiniz pürüzsüz görünecektir. Elastikiyetini kaybetmiş bir cildiniz varsa, liposuction yapılan bölgedeki deri gevşeyebilir. Bu uygulamalar, selülitleri ya da çatlak gibi diğer cilt yüzeyi düzensizliklerini iyileştirmemektedir.

Liposuction Uygulama

Liposuction ameliyatı kapalı bir düzenek dâhilinde uygulanır ve hastaya farklı bölgelerden yapılan 3 mm genişliğinde kesilerden girilen kanüller yardımıyla operasyon gerçekleştirilir. Bu esnada bazı anestezik madde içeren sıvılar verilmekte bu sayede hem ameliyat sırasında kanama ihtimali en aza indirilmekte hem de ameliyat sonrasında hastalar ağrı duymamaktadır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen bölgesel yağ alma işlemi sonrası çok kısa süre içerisinden (3-4 gün) çalışma hayatınıza başlayabilir ve 2. Hafta itibariyle tüm sosyal yaşantınıza devam rahatlıkla devam edilebilmektedir.

Yağ alma işlemi için deride açılan milimetrik kesiklerden neredeyse hiç iz kalmamaktadır.

Vaser liposuction tekniğinde ultrasonografik ses dalgaları kullanılarak “Vaser” cihazı yardımıyla yağ hücrelerini parçalama ve sıvılaştırma uygulanır. Yöntemin yağ hücreleri üzerine odaklanmış olması liposuction sırasında kan damarı ve sinirler üzerinde hasar oluşma ihtimalini azaltmakta buda ameliyat sonrasında daha az morluk, daha az his kaybı, daha sıkı ve düzgün cilt görünümü olarak bize pozitif getiri sağlamaktadır. Bunlara ek olarak özellikle bel bölgesinin inceltilmesini, daha derin popo başlangıç noktası olmasını, karın ön duvarında six-pack görüntüsünü isteyen hasta gruplarında sonuçlar son derece memnuniyet vericidir.

Liposuction Sonrası Süreç

Liposuction yapıldıktan sonra, uygulamanın yapıldığı bölgede şişlik, morluk ve ağrılar görülebilir. Egzersiz de dahil olmak üzere, günlük aktivitelerinize dönmek için birkaç hafta beklenmelidir.