fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nişantaşı

Farklı sebeplere bağlı olarak kaybedilmiş kaşlarınıza kavuşmak o kadarda zor değil. Çoğu kişinin mustarip olduğu kaş dökülmesi estetik bir problem olarak görülmektedir. Çeşitli makyaj yöntemleri denense de doğal görünümü yakalamadığı gibi kalıcı çözüm olmamaktadır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır.

Öncelikle kişinin istediği kaş şekli belirlenir. Bunun için mini simülasyon yapılarak yüz hattına uygun olup olmadığı kararı verilir. Saç yoğunluğuna göre kaş ekimi yapılmalıdır. Seyrek saçlara sahip kişilere gür kaş yapmak estetik olmayacaktır.

İşlem yapılacak alan lokal olarak uyuşturulur. Böylelikle işlem sırasında ve sonrasında acı veya ağrı hissedilmeyecektir. Donör bölgeden alınan saç kökleri bekletilmeden kısa süre içerisinde ekime alınır. Burada dikkat edilmesi en önemli husus ekim açısıdır. Kaş yapınıza uygun olarak belirlenen alan içerisinde 25-30 derecelik açılar ile ekim işlemi gerçekleştirilir. Ciltte kesi yapılmadan 0,6 – 0,7 mm çapındaki uca sahip cihazlar ile alınan kökler yine aynı çaptaki iğneler ile ekim gerçekleştirilir. İşlem süresi ekim miktarına göre değişiklik gösterse de yaklaşık 2-3 saatlik bir süreçtir.

Kaş Ekimi Sonrası

Kaş ekimi işlemi tamamlandıktan sonra ekim yapılan bölgenin korunması gerekir. Yaklaşık 2 gün su ile temas etmemesi gerektiğinden bu bölgenin yıkanmaması ve ıslatılmaması gerekir. Süreç sonunda yıkama işleminde özel ilaç veya solüsyon kullanılmadan normal temizliği yapılabilir. İşlem sonrası kabuklanma olabilir.

Kaş Ekimi Sonucunu

Kaş ekimi ile tam verimlilik için 6 aylık süreç gerekecektir. Bu süreç kişiye göre 1 yıla kadar da çıkabilir. İlk 1-2 hafta içerisinde kaşların dökülme evresi sonrası yeniden uzayarak doğal görünüme yaklaşması 3-4 ay süre almaktadır.

6 ay süre sonunda kaşlarınızın ne şekilde olduğu, ne kadar gür olduğu ortaya çıkar.