fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Göz Tedavilerimiz

GÖZ TEDAVİLERİMİZ

 

Göz Üveal Melanomu – Göz Kanseri Tedavisi

 

Melanom, cildinize rengini veren pigment olan melanin üreten hücrelerde gelişen bir kanser türüdür. Gözleriniz de melanin üreten hücrelere sahiptir ve melanom geliştirebilir. Göz melanomu aynı zamanda oküler melanom olarak da adlandırılır.

Göz melanomlarının çoğu, gözün aynaya baktığınızda göremediğiniz kısmında oluşur. Bu, göz melanomunun tespit edilmesini zorlaştırır. Ek olarak, göz melanomu tipik olarak erken belirti veya semptomlara neden olmaz.

Göz melanomları için tedavi mevcuttur. Bazı küçük göz melanomlarının tedavisi görüşünüzü etkilemeyebilir. Bununla birlikte, büyük göz melanomlarının tedavisi tipik olarak bir miktar görme kaybına neden olur.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

Kuru Göz Sendromu Hastalığı ve Tedavisi

 

Kuru göz hastalığı, gözyaşlarınız gözleriniz için yeterli yağlama sağlayamadığında ortaya çıkan yaygın bir durumdur. Gözyaşları birçok nedenden dolayı yetersiz ve dengesiz olabilir. Örneğin, yeterince gözyaşı üretmezseniz veya kalitesiz gözyaşı üretirseniz kuru gözler oluşabilir. Bu yırtılma kararsızlığı, göz yüzeyinde iltihaplanma ve hasara yol açar.

Göz Kurluğu hastalarının %86’sının Lipiflow veya IPL tedavisinden fayda görmesi muhtemeldir. Özellikle Göz Kurluğu günlük hayatınızı etkiliyorsa, aradığınız cevap LipiFlow veya IPL olabilir. Ayrıca Kuru Göz Sendromunuz nedeni ile Lazer Göz Ameliyatı olmadıysanız üzülmenize gerek yok. Bu tedavilerden sonra eğer kuru göz sorununuz ortadan kalktığında Doktorunuz size Lazer Göz Ameliyatı olmanızı önerecektir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

Şekere Bağlı Diyabetik Retinopati Tedavisi

 

Diyabetik retinopati gözleri etkileyen bir diyabet komplikasyonudur. Gözün arkasındaki ışığa duyarlı dokunun (retina) kan damarlarının zarar görmesinden kaynaklanır.

Başlangıçta diyabetik retinopati hiçbir belirtiye veya sadece hafif görme sorunlarına neden olabilir. Ama körlüğe kadar gidebilir.

Durum, tip 1 veya tip 2 diyabeti olan herkeste gelişebilir. Şeker hastalığınız ne kadar uzun sürerse ve kan şekeriniz ne kadar az kontrol edilirse, bu göz komplikasyonunu geliştirme olasılığınız o kadar artar.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

 

BLEFARİT – Göz Kapağı Kirpik İltihabı,

 

Blefarit göz kapaklarının iltihaplanmasıdır. Blefarit genellikle göz kapaklarının kenarları boyunca her iki gözü de etkiler.

Blefarit genellikle kirpik diplerindeki küçük yağ bezlerinin tıkanmasıyla tahrişe ve kızarıklığa neden olduğunda ortaya çıkar. 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

Makula Dejenerasyonu – Sarı Nokta

 

Yaşa bağlı makula dejenerasyonu (Sarı Nokta), retinanın merkezi görüşünüzden sorumlu kısmını (makula) etkileyen kronik bir göz hastalığıdır. Hastalık, yaşlı erişkinlerde görme kaybının en yaygın nedenlerinden biridir. Makula dejenerasyonu tipik olarak bulanık veya çarpık görüşe veya görme alanınızın merkezinde kör bir noktaya neden olur. Yan (periferik) görüşünüzü etkilemez.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

Gece Körlüğü – Retinitis Pigmentosa (Tavuk Karası)

 

Retinitis pigmentosa (Gece körlüğü), kalıtımsal olarak nesillere geçen retinaya bağlı her 4000 kişide bir görülen bir göz hastalığıdır. Retinitis pigmentoza hastalığı gözümüzün retina bölümünü etkiler. Gözümüzün Retinası, ışığa duyarlı gözün arkasını kaplayan sinir tabakasıdır. Retinitis pigmentosa hastalığı yavaş ilerleyen bir hastalık olup ileriki aşamalarında kesin bir görme kaybına neden olur. Retinitis pigmentosa hastalığı halk arasında “tavuk karası” hastalığı olarakta bilinmektedir.

Erken Teşhis ve Tedavisi

Bilhassa Retinitis Pigmentosa hastalığı eken teşhisi ile hastalığın ilerlemesi durdurulabilir veya yavaşlatılması mümkündür. Özellikle bu durumdaki hastalara uygulanan Wharton Jelly Stem Cell (WJ-MSCs) tedavisi etkili ve kabul edilmiş bir yöntemdir. Wharton Jelly, Bebeklerin göbek kordonunun yapısını oluşturan, içinden damarların geçtiği pelte kıvamında, parlak ara maddedir.  Neticede bu tedavi ile amaçlanan, Wharton’un jöle türevli mezenkimal kök hücreleri ile tedavi edilen Gece Körlüğü hastalığının ilerlemesini yavaşlatmak veya durdurmaktır.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

Genel Periyodik Göz Muayeneleri

 

Göz muayenesi, görüşünüzü değerlendirmek ve göz hastalıklarını kontrol etmek için bir dizi test içerir. Göz doktorunuz muhtemelen çeşitli aletler kullanacak, gözlerinize parlak ışıklar tutacak ve bir dizi mercekle bakmanızı isteyecektir. Göz muayenesi sırasındaki her test, görüşünüzün veya göz sağlığınızın farklı bir yönünü değerlendirir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN