Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Rinoplasti Burun Estetiği

Rinoplasti Burun Estetiği

Burun, fonksiyonel olduğu kadar estetik olarak da yüzün en önemli bölgesidir. Hem sağlık problemlerini ortadan kaldırmak hemde yeniden şekillendirmek için gerçekleştirilen bir cerrahi operasyon olan Rinoplasti özellikle nefes alma zorlukları, doğum kusurları, burun yaralanmaları gibi pek çok fiziksel problemi ortadan kaldırabilir.

Bu işlem esnasında temel hedef burnun yüze ve estetik çizgilere uyumlu biçimde şekillendirilmesidir. Rinoplasti esnasında her ne kadar hedef estetik olarak en iyi sonuca ulaşmak olsa da eş zamanlı olarak burun içerisinde nefes almayı kısıtlayan eğrilik (septoplasti) ve düzensizliklerde giderilmektedir.

Rinoplasti operasyonunda öncelikli hedef kişinin estetik açıdan beklentileri ve beğenilerine paralel bir sonuç elde edilebilmesidir. Operasyon öncesi simülasyon yapılarak hastanın beklentilerine yönelik işlem planlaması netleşir.

Rinoplasti Ameliyatı Operasyonu

Burun estetiği ameliyatlarında kapalı ve açık olmak üzere pek çok farklı yöntem vardır. Planlanan işleme göre en uygun yöntem doktorunuz ile birlikte karar verilmektedir.

Kapalı teknikle burun içinde orta ve yanlarda iç mukoza kesileri yapılarak ve dıştan kesik olmadan ameliyat tamamlanır. İçteki dikişler kendiliğinden erir ve alınmasına gerek kalmaz. Açık Rinoplasti tekniğinde burun ortasında dıştan bir kesi ve içeri doğru uzantısı ile ameliyat gerçekleştirilir. Dikişler ameliyattan yaklaşık 5-7 gün sonra alınır.

Rinoplasti operasyonu ortalama 1,5-2 saat arasında sürmekte ve genel anestezi altında yapılmaktadır.

1 gece hastanede konuk olunan ameliyat sonrası hasta taburu edilir.

Tüm hastalar 1. hafta sonunda rahatlıkla normal hayatına dönebilmekte iken burnun son şeklini alması ödemlerinin gitmesi sonrasında, yaklaşık 3-6 ay arasında bir zaman alabilmektedir.