fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Fraksiyonel Karbondioksit (Co2) Lazer

Nişantaşı Fraksiyonel Karbondioksit (Co2) Lazer

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer; Ameliyatsız cilt yenilemede ulaşılan son nokta olan bu teknoloji tüm şikayetlerinize aynı anda etki edebilecek.

Fraksiyonel karbondioksit lazer ile uzun dönemli etki olarak cildiniz yeniden yapılandırılmakta ve meydana gelen yeni cildiniz daha gergin, pürüzsüz, parlak, canlı ve ortalama on yaş genç olmaktadır.

Normal yaş alma sürecinde, güneş hasarı ve hava kirliliğinin zararlı etkileri de eklendiğinde kolajen yıkımı hızlanır. Kolajenin ciltteki miktarı azaldıkça kırışıklıklar gözlenmeye başlar.

Cilt gençleştirmede (antiaging) kullanılan fraksiyonel CO2 lazerler, tüm cilt yüzeyini etkileyen klasik CO2 lazerlerin aksine ciltte mikroskobik kolonlar açarlar. Kollajen, kan damarları, keratinositler gibi su içeren yapılar, kontrollü termal hasara uğrarlar.

Termal hasar oluşan bölgeye canlı hücreler göç ederek buradaki onarım mekanizmasını uyarırlar. Bu çaba ile cilt altında yeni kollajen üretimi başlar ve cilt genç hücrelere sahip olur.

Yeni jenerasyon fraksiyonel CO2 lazeri ile cildin üst yüzeyine hasar vermeden özel ayarlama yapılarak işlevini cildin altında gerçekleştirmesi ve böylece iyileşmenin çok daha hızlı gerçekleşerek kişilerin sosyal hayatlarına kısa süre içinde dönmelerini sağlamalarıdır.

Fraksiyonel CO2 lazer uygulamaları hangi alanlarda kullanılmaktadır?

Akne izleri

Ameliyat izi

Yanık ve yara izi

Gebelik ve doğum sonrası çatlakları

Cilt kırışıklıkları ve cilt sıkılaştırma

Yaşlılık ve güneş lekelerinin giderilmesi

Gebelik maskesi (melasma)

Fraksiyonel CO2 lazer uygulaması sonrası

Fraksiyonel CO2 Lazer uygulamasından sonra, tedavi süresi kişinin cildindeki hasarın miktarına bağlıdır. Çok yıpranmış olan ciltlerde daha derin çalışılması gerekir bu da iyileşme süresini uzatabilir.

Bu gibi durumlarda 1 seans yerine daha hafif birkaç seans uygulanabilir. Hasar miktarı nispeten daha az olan kişiler ise tedavi sonrası 4-5 gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler. Seans araları 4-5hafta olmalıdır. Tedavinin etkisi 1.5 ay sonra ortaya çıkar.

Tedavi kimlere uygulanmaz?

Son 6 ay içinde A vitamini türevi (isotretinoin) ilaç kullananlara,

Travma ile tetiklenen deri hastalığı (sedef, vitiligo gibi) durumunda

Hamile ve aktif emziren kişilere,

Deride aktif enfeksiyonu olanlara uygulanmaz.

Tedavinin yan etkisi var mıdır?

Tedavinin ilk 2 günü kızarıklık ve ödem meydana gelir. İşlem sonrası iyileşme sürecinde güneşten korunma oldukça önemlidir. Doktorun önermiş olduğu bakım prosedürüne uyulduğu sürece yan etki ihtimali düşüktür. Hastada daha önce uçuk öyküsü varsa bu durum aktive olabilir. Bunun için tedavi öncesinde uçuk önleyici tedavi başlanır.