fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Nişantaşı Dudak Dolgusu

Dudak Dolgu; Hyalüronik asit vücudumuzda bulunana bağ dokusunda bulunan cilt hücrelerinin suyu tutmasını sağlayan, cilde hacmini kazandıran ana yapı maddesidir. Cilde canlılığı, parlaklığı, nemi ve sıkılığı veren hyalüronik asitin etkileridir.

Dolgu Nasıl Yapılır?

Dudaklara dolgu uygulamadan önce anestezik özelliğe sahip bir krem sürülür. Dudaklar çok hassas olduğu için bu bölgeye yapılan işlemler ağrılı olabilir.

Ancak anestezik özelliğe sahip kremlerin sürüldükten sonra 15-20 dakika bekletilmesi gerekli anesteziyi sağlar ağrı hissedilmez. Ayrıca yeni nesil dolgu maddelerinin içinde anestezik etkili ürünler bulunması da işlemin ağrısız yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Dudak dolgu 20-30 dakikalık bir işlem olması ve işlemden sonra alımlı, dolgun dudaklarla hemen normal yaşantınıza dönebilmeniz, yöntemin popülerliğini ve uygulama sıklığı arttırmaktadır.

Dudak Dolgu işlem öncesi

Dudak dolgu işleminden 10 gün öncesinden, ağrı kesici ilaç alımı, balık yağı kullanımı ve E vitamini gibi kan sulandırıcıların alınması durdurulmalıdır. Dolgu işlemi günü ağır egzersiz yapılmamalıdır. Özellikle yüz bölgesinde kan akışını arttıracak derecede yoğun spor, yüz masajı, peeling gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır.

Dudak Dolgu Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgu işleminden sonra en az 2 saatlik süreçte herhangi bir şey yenmemeli ve içilmemelidir. Bu süreçte ruj sürülmemelidir. Dudak dolgu işleminden sonra iğneye bağlı olarak morarma oluşabilir ancak işlem sonrası buz uygulanarak etki azaltılır ve bu etkiler 1-2 gün içerisinde yok olur.

Dudak Dolgunlaştırma İşleminin Etkisi Ne kadar Sürer?

Hyaluronik asit bazlı dolgu malzemesi ile gerçekleştirilen dudak dolgusu uygulamasının kalıcılık süresi 9 ile 12 ay aralığındadır.

Uygulama hemen etkisini gösterse de, çok ince dudaklı olan kişilerde süreci 2 veya 3 seansa bölerek 4- 6 ayda dudak, kademeli olarak kalınlaştırılmaktadır.

Hamilelere, Aktif uçuk sorunu olanlara, İltihabi deri sorunu olanlara, Kullanılan malzemeye karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde dolgu uygulanmaz.

Dudak Dolgu Fiyatları 2023

Dudak dolgu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.